• Головна
  • Найважливіші слова, які люди забувають вживати у повсякденному житті
18:00, 4 червня 2018 р.
Надійне джерело

Найважливіші слова, які люди забувають вживати у повсякденному житті

Подумайте: коли ви востаннє дякували? Слова вдячності зникають з побутового спілкування і це не дивно, адже всі страшенно зайняті, а дякувати, здається, немає за що. Утім, ситуацію можна й потрібно виправляти.

Помічай дрібниці

Дякуй людині, яка притримала двері, офіціантові, що приніс меню, водієві маршрутки, який передав решту. Будь ввічливим і не вважай, що хтось тобі щось винен.

Найважливіші слова, які люди забувають вживати у повсякденному житті, фото-1

Цінуй те, що маєш

Варто бути вдячним за дах над головою, їжу на столі, дар життя від батьків. Але ми звикаємо до таких речей і перестаємо їх помічати. Погодьтеся, дивно було б щовечора казати: «Батьки, дякую вам за моє життя». Тому варто знаходити нові причини для вдячності: наприклад,  за смачний сніданок, пораду, кишенькові гроші.

Найважливіші слова, які люди забувають вживати у повсякденному житті, фото-2

Започаткуй традицію

Цілком можливо, що у вашому колі спілкування слово «дякую» вживають рідко. Тоді варто започаткувати традицію: домовтеся з друзями, рідними, коханою людиною дякувати один одному щодня – за підтримку, підбадьорливі слова, просто за те, що вони є у вашому житті. Сенс у тому, щоб постійно нагадувати про важливість вдячності, надати їй особливого піднесеного звучання.

Найважливіші слова, які люди забувають вживати у повсякденному житті, фото-3

Шукате цінність у нематеріальному

Часто люди вважають, що дякувати потрібно лише за цінні подарунки. Варто відмовлятися від подібних переконань, адже найкращі речі – безкоштовні (чи радше безцінні): усмішка, обійми, компліменти. Погодьтеся, важливо хоч іноді чути, що ти – найкращий, особливо коли спіткала невдача. Хіба ж це не заслуговує на подяку?

І не хвилюйтеся: частим вживанням слово «дякую» ви не знеціните ані його, ані акт вдячності. Навпаки, так світ стане хоч на краплинку добрішим.

Найважливіші слова, які люди забувають вживати у повсякденному житті, фото-4

Навчіться просити вибачення

Просити вибачення – завжди дуже складно. Важко визнати, що помилився. Але коли на карту поставлені хороші стосунки з важливою людиною – це того варте. Тому вчимося боротися з надмірною гордістю.

Найважливіші слова, які люди забувають вживати у повсякденному житті, фото-5

Поставте себе на місце іншої людини

Спробуйте зрозуміти, як вона себе почувала після сказаного чи зробленого вами. Чому це так допекло? Згадайте: можливо, вона розповідала про схожі травми чи переживання.

Найважливіші слова, які люди забувають вживати у повсякденному житті, фото-6

Погляньте на ситуацію як незацікавлена людина

Ви вже знаєте, як виглядає конфлікт із вашого боку й боку людини, перед якою хочете вибачитися. Тепер варто «піднятися» над ситуацією, поглянути на неї з геть нової перспективи, оцінити обставини. Це допоможе збудувати правильну стратегію поведінки й вибачення. Якщо, наприклад, конфлікт зачепив давні непорозуміння, варто дати співрозмовникові час охолонути. Якщо зчепилися через побутові моменти, примирення не варто відкладати.

Найважливіші слова, які люди забувають вживати у повсякденному житті, фото-7

Визнайте помилку

Навіть якщо переконані у протилежному. Іноді важливіше зберегти гарні стосунки з людиною, а не відстояти власну позицію. Найчастіше кожен так і залишається при особистій думці, а доброзичливе ставлення повернути важко. Якщо вагаєтеся, що ж все-таки важливіше: власна думка чи відносини, то згадайте приємні моменти, пов’язані з людиною. Подумайте про те, що вас об’єднує, а не роз’єднує: наприклад, однакові погляди на певні речі.

Найважливіші слова, які люди забувають вживати у повсякденному житті, фото-8

Напишіть вибачення

Іноді складно відразу ж підібрати слова: боїтеся сказати щось не те, щоб знову не образити, хвилюєтеся, щоб не здатися зверхнім. Гарний варіант – попередньо написати вибачення на папері чи в нотатках у телефоні. Так можна ретельно обдумати кожне слово, відредагувати текст, можливо, скоротити його.

Найважливіші слова, які люди забувають вживати у повсякденному житті, фото-9

Попросіть вибачення вчинком

Інколи шалено складно пересилити себе й сказати: «Вибач мені». Але деякі люди більше цінують конкретні вчинки, а не слова. Тому один з варіантів вибачення – подарунок на знак примирення. Наприклад, листівка (було б чудово зробити її власноруч), ласощі, книга.

Найважливіші слова, які люди забувають вживати у повсякденному житті, фото-10

Зробіть висновки на майбутнє

Чи не найважливіша складова вибачення - зрозуміти і запам’ятати, що ображає співрозмовника, які теми не варто зачіпати (здоров’я, політика, релігія). Кожна сварка й кожне вибачення – це шанс покращити стосунки, пізнати людину та не повторювати помилок.

Найважливіші слова, які люди забувають вживати у повсякденному житті, фото-11

А ви маєте власні рецепти примирення та подяки? Поділіться з нами у коментарях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#найважливішіслова #вдячність #суспільство #дякую #пробач #щастя #повсякденежиття
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...