• Головна
  • Як налаштувати себе на робочий тиждень?
Мотивація
17:30, 24 червня 2018 р.
Надійне джерело

Як налаштувати себе на робочий тиждень?

Мотивація
Як налаштувати себе на робочий тиждень?

Початку робочого тижня мало хто чекає з нетерпінням, історично склалося так, що понеділок сприймається виключно важким днем. Можливо, ми не помічаємо, але понеділок стає стресовим днем ​​- тут ми більш дратівливі, сумовиті і пасивні.

У когось такий стан спровоковано занадто бурхливими вихідними і спонтанним настанням того самого понеділка, хтось же навпаки не встиг відпочити, а вже з новими силами необхідно вплеснуться в робочий тиждень. Як морально налаштувати себе на робочий лад? Як організувати себе до максимально продуктивного понеділка, який покладе початок не менше продуктивної робочої тижня?

Правило перше: нехай вихідні запам’ятаються

Початок робочого тижня має сприйматися як початок нового тижня, а не продовження старого. Яким би доречним ви не знаходили відпочинок на дивані, заплануйте хоча б одну значущу подію на вихідні дні. Нехай це буде зустріч з другом, вилазка на природу, на дачу, поїздка в інше місто або відвідування свята – що завгодно, що розмежує монотонність минулих буднів від монотонності майбутнього тижня. Це неодмінно повинна бути якась активність – фізична або емоційна. Проте не потрібно впадати і в іншу крайність – гуляти всі вихідні і прокинутися лише в понеділок. Вечір неділі все ж намагайтеся проводити розмірено.

Правило друге: підготуйтеся до ранку понеділка

Ранок понеділка за визначенням не може бути радісним – попереду цілих п’ять робочих днів, напевно, заплановано маса відповідальних заходів і зустрічей, необхідно вирішити безліч робочих питань. Не ускладнюйте цей ранок підбором гардеробу або приготуванням сніданку. Після бурхливих вихідних неодмінно захочеться поспати зайвих 10 хвилин, а тому підготуйте одяг і сніданок з вечора, зберіть необхідні речі, щоб не метатися зрання у пошуках робочих документів по всій квартирі.

Правило третє: почніть день неспішно

Це таке собі уточнення минулого правила, але з приємним сценарієм. Мало того, що понеділок буде сприйматися позитивніше, якщо виключити суєту і поспіх, але ще кращий настрій вам забезпечено, якщо ви прокинетеся на 15-20 хвилин раніше, щоб зварити собі чашку кави, неспішно її випити і помилуватися прокидаючимся містом. Увімкніть улюблену музику, зробіть ранкову зарядку, смачно поснідайте, налаштуйтеся на позитивний лад, посміхніться своєму зображенні в дзеркалі і переступіть поріг по напряму в офіс.

Правило четверте: дотримуйтесь графік сну

Для того щоб знайти в собі сили без проблем прокинутися вранці понеділка, потрібно дотримуватися схожого графіка і у вихідні дні. Ніхто не змушує вас вставати ні світ, ні зоря в суботу, ніхто не забороняє поніжитися в ліжку в неділю. Однак якщо обидва ці дні ви будете лягати спати ближче до ранку, а прокидатися в другій половині дня, то і в ніч на понеділок не зможете рано заснути, а потім і рано прокинутися, що буде стресом для організму.

Правило п’яте: організуйте робочі деталі

Візьміть за звичку максимально спрощувати свій понеділок. У настільки улюблену всіма п’ятницю не потрібно відкладати на понеділок самі неприємні справи, природно, що в такому випадку понеділок буде сприйматися негативно. Завершуйте розпочаті на тижні справи до її закінчення, якщо ж це не вдається, складіть чіткий план на понеділок. Найбільш неприємні робочі моменти відкладіть на вівторок або на завершення понеділка, і пам’ятайте – краще якомога швидше виконати лихе зобов’язання, ніж відкладати його в довгий ящик. Не починайте робочий день похапцем, будьте розмірені і неквапливі – перевірте робочу пошту, домовтеся про зустрічі та плани не тільки на майбутній день, але і на весь тиждень.

Читайте також: Не ний! 8 технік для майбутніх оптимістів.

Правило шосте: приємний вечір понеділка

Сплануйте цікаве дозвілля на вечір понеділка. Домовтеся про прогулянку з друзями, сходіть на побачення або відвідайте культурний захід. Думка про приємне дозвілля ввечері буде тішити вас цілий день, а майбутній відпочинок скрасить враження від понеділка як від виключно робочого дня. Візьміть такий сценарій подій на замітку і в інші робочі дні – хоч робочий тиждень і вимагає певної організованості, не потрібно відмовляти собі в цікавому дозвіллі ввечері, відкладаючи все на п’ятницю і суботу. Живіть собі на втіху кожен день, а не лише у вихідні.

Цікаво відзначити, що результати різних опитувань і досліджень показують, що “понеділок – день важкий” це скоріше стереотип, ніж реальна обставина. Найбільш відповідальні заходи люди зазвичай планують на вівторок і середу, ніж на понеділок.

Читайте також: Жити не поспішаючи та все встигати - це реально!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#понеділок #робочийтиждень #правила #мотивація #робота
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...