• Головна
  • Ірпінське диво: ривок в Європу за 3 роки
17:00, 2 серпня 2018 р.
Надійне джерело

Ірпінське диво: ривок в Європу за 3 роки

Впродовж трьох останніх років Ірпінь став лідером на Київщині і за кількістю нових інфраструктурних об’єктів, і за кількістю реалізованих соціальних ініціатив. Все більше людей обирають Ірпінь містом для життя, відзначаючи його комфорт, безпеку і можливості для здійснення своїх мрій.

Турбота про учасників АТО

230 учасників антитерористичної операції отримали документи про право власності на землю, а 50 – стали власниками квартир у новобудовах Ірпеня. У 2015 році було створено Громадську раду учасників АТО при Ірпінському міському голові. Без жодного втручання з боку влади міста Громадська рада учасників АТО розробила і затвердила положення про підстави та черговість отримання земельної ділянки або житла. Відповідно до цих положень і визначився порядок черги, яку затвердили у грудні 2015. А в 2017 році відбувся унікальний конкурс бізнес-ідей для учасників АТО «STARTUP IRPIN». Три переможці отримали по 200 тисяч гривень на розвиток власної справи.

Дороги і тротуари

За 3 роки в Ірпені відремонтовано стільки доріг, скільки не було зроблено протягом останніх 10 років. Повністю оновилися понад півсотні вулиць міста. Збудовано стратегічно важливу дорогу, що з’єднала центральну частину Ірпеня з перспективним мікрорайоном Стоянка. Реконструйовано не менш важливу дорогу протяжністю 3 км по вул. Підгірна, що є альтернативою залізничному переїзду та з’єднує дві частини міста. До реконструкцій доріг в Ірпені підходять комплексно: оновлюють пішохідні зони, будують велосипедні доріжки, всюди, де це потрібно, замінюють застарілі комунікації та, що дуже важливо, будують зливову каналізацію, якої до цього у місті майже не було. Вперше у місті з’явилися світлофори і криті зупинки громадського транспорту. За 3 роки встановлено 8 світлофорів і 45 зупинок.

Зручність і безпека

У 2016 році Ірпінь одним із перших на Київщині відкрив сучасний Центр надання адміністративних послуг «Прозорий офіс». ЦНАП розміщений на першому поверсі адмінбудівлі Ірпінської міської ради й займає площу 540 кв. м. Першими в області тут почали реєструвати бізнес і нерухомість.

У рамках місцевої програми «Безпечне місто» в Ірпені встановлено 120 камер, через які ведеться цілодобове спостереження за порядком і безпекою в місті. Крім того, вже понад 2 роки в Ірпені працює «Муніципальна варта». Спочатку вона діяла як структурний підрозділ КП «Контроль благоустрою міста», а з 2017 року діє як окреме комунальне підприємство «Муніципальна варта».

Ірпінське диво: ривок в Європу за 3 роки, фото-8

Громадський бюджет

У 2016 році стартувала міська цільова програма «Громадський бюджет м. Ірпінь». Першого року на конкурс було подано понад 100 проектів від громадськості. Шляхом персонального голосування мешканців міста було відібрано 13 проектів загальним бюджетом близько 1 млн грн. У 2017 році громадський бюджет Ірпеня склав 1,5 млн грн. Переможцями стали 20 громадських ініціатив.

У 2018 році громадський бюджет Ірпеня збільшився до 2 млн грн. Переможцями визнано 11 громадських проектів, реалізація яких здійснюватиметься у 2019 році.

Культура

З нагоди 70-річчя відкриття першої бібліотеки в Ірпені повністю реконструйовано Центральну міську бібліотеку, оновлено її книжковий фонд на суму 100 тис. грн, розпочато роботи по створенню електронного каталогу книг і періодичних видань. Здійснено повне оновлення та благоустрій території Центрального будинку культури Ірпеня. Облаштовано спортивну алею, реконструйовано Меморіал загиблим робітникам заводу «БКЗ» у роки Другої світової війни. У 2017 році сталася, без перебільшення, історична подія: Центральний будинок культури із приватних рук перейшов у власність громади. Це дає можливість провести у 2018 році його масштабну реконструкцію.

За 3 останні роки Ірпінь повернув собі славу літературної столиці, ставши центром письменницьких конкурсів і фестивалів, і поступово набирає популярності як центр мистецького життя на Київщині. Тут регулярно проходять художні пленери, національні пісенні конкурси, міжнародні дитячі фестивалі, театральні та музичні фести тощо.

Спорт

У 2015 році відбулася масштабна реконструкція на території Ірпінської ДЮСШ. Старі спортивні майданчики спортивної школи перетворилися на сучасний і цілісний спортивний комплекс із трьох полів: футбольного, баскетбольного та волейбольного. Поруч із ними розташовані тенісний корт і гімнастичний майданчик. У 2016 році відкрито центральний міський стадіон «Чемпіон». Він побудований відповідно до стандартів УЄФА. Крім поля для футболу, «Чемпіон» має тенісний корт, універсальний спортивний майданчик, майданчик для воркауту тощо. Побудовано трибуни на 1000 місць, бігову доріжку довжиною 350 м, тренажерний комплекс. Також облаштовано два зали: перший – для функціональних тренувань (степ-аеробіка, йога, кроссфіт), другий – для занять з різних видів єдиноборств. В Ірпені почали регулярно проводити престижні обласні, національні і міжнародні спортивні заходи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ірпінь #містодляжиття #3рокирозвитку #дороги #культура #спорт
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...