• Головна
  • Чи піднімуть мінімальну заробітну плату
11:00, 3 серпня 2018 р.
Надійне джерело

Чи піднімуть мінімальну заробітну плату

Чи піднімуть  мінімальну заробітну плату

Одним з основних індикаторів соціально-економічного піднесення є зростання реальної заробітної плати громадян, що значною мірою визначається підвищенням мінімального рівня оплати праці. Одне з найбільш гучних зростань в останні роки мінімальної заробітної плати до 3200 грн. й сьогодні викликає неоднозначні оцінки щодо правильності такого кроку, оскільки це поглибило колізії стосовно прозорості оплати праці найманих працівників.

В останні місяці представники владного істеблішменту та експертного середовища знову заговорили про перспективи суттєвого зростання мінімальної заробітної плати. На думку доктора економічних наук Ярослава Жаліла, зараз підвищення мінімалки з розряду розмов не переходить в розряд дій.

«Якщо ми говоримо про суму в 4200 грн. і підвищення буде з початку наступного року, то це буде в рамках інфляційного знецінення. Якщо це станеться раніше, то, звичайно, це вже означає підвищення мінімалки в реальному вимірі, і питання буде більш складним», – зазначив економіст.

Нинішня економічна ситуація в країні є дуже напруженою, зокрема в частині вирішення проблем зайнятості населення, і номінальне збільшення мінімальної заробітної плати не дасть очікуваного ефекту стосовно зростання надходжень до Пенсійного фонду та підвищення рівня легалізації доходів найманих працівників.

Читайте також: Українські мобільні оператори переділять нові частоти і піднімуть ціни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#заробітнаплата #економіка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...