• Головна
  • Українцям знову перерахують пенсії: як і кому можуть підвищити виплати в 2018
10:00, 5 серпня 2018 р.
Надійне джерело

Українцям знову перерахують пенсії: як і кому можуть підвищити виплати в 2018

Українцям знову перерахують пенсії: як і кому можуть підвищити виплати в 2018

Чому великий стаж не допоможе?

В Україні 3 млн пенсіонерів виконали вимоги щодо стажу (30 років для жінок і 35 – для чоловіків), але все одно отримують виплату близьку до мінімальної – близько 1489 грн. У Міністерстві соціальної політики вважають, що проблема в низьких зарплатах. Однак і саму формулу змінили так, що тепер стаж має куди менше роль. Головне – розмір зарплати. Навіть якщо працювати 40 років, але отримувати близько 5 тис. грн, пенсія все одно буде на рівні 1489 грн.

Головна причина – в рамках пенсійної реформи розмір розрахункових пенсій урізали приблизно на 25%. Раніше, згідно з формулою, за кожен відпрацьований рік давали 1,35% від розрахункового заробітку, зараз – всього 1%. Для прикладу порівняємо, яку пенсію в цьому році міг отримати українець за старими і новими правилами. Так, при зарплаті в 7,7 тис. грн і 35 роках стажу за діючими правилами можна отримати пенсію в 1855,9 грн. А зі “старим” коефіцієнтом 2505 грн. Фактично, пенсію урізали майже на 700 грн!

Як планують перерахувати

“Підвищення пенсій тим людям, які мають великий трудовий стаж і маленькі заробітні плати, з якими вони виходили на пенсію, і тому мають невеликі пенсійні виплати – це наступний етап пенсійної реформи. Зокрема, необхідно внести зміни до чинного законодавства. Є звернення президента до уряду … “, – заявив днями віце-прем’єр Павло Розенко.

У Міністерстві соціальної політики кажуть: формулу змінювати не будуть, а правила виходу на пенсію повинні бути одними для всіх. Тому, швидше за все, в рамках нових рішень, по-перше, дозволять не знижувати коефіцієнт оцінки заробітку в тому випадку, якщо пенсіонер продовжив працювати і отримує менше, ніж раніше. По-друге, автоматично будуть підвищувати стаж працюючим на пенсії, розповів співрозмовник в Міністерстві соціальної політики.

Головне питання – чи вистачить грошей. За результатами першого кварталу в Мінфіні заявили, що коштів для підвищення мінімальної зарплати не достатньо. Якщо ж в цьому році вдасться успішно виконати план наповнення бюджету, мінімальні зарплати і пенсії українців виростуть.

Читайте також: В Ірпені відкрили соціальний центр.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пенсії #гроші #Україна #пенсіонери #нарахування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...