• Головна
  • Що зміниться для ірпінчан з січня 2019 року
16:51, 2 січня 2019 р.
Надійне джерело

Що зміниться для ірпінчан з січня 2019 року

Що зміниться для ірпінчан з січня 2019 року

З 1 січня 2019 року усіх українців, а отже й ірпінчан, очікує низка змін у соціальній, економічній, медичній та освітній галузях. Які саме нововведення слід очікувати - далі у нашому матеріалі.

Мінімалка і соцвиплати зростуть

Відповідно до держбюджету на 2019 рік, мінімальна зарплата зросте з 3723 гривень до 4173 гривень. Мінімальна зарплата працівників освіти зросте на 20%.

З 1 січня на 172 гривень збільшиться мінімальна пенсія для пенсіонерів старше 65 років − жінок з трудовим стажем 30 років і чоловіків зі стажем 35 років. Мінімальну пенсію також підвищать 1 липня і 1 грудня 2019 року.

Також зростуть соціальні виплати. Наприклад, допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування, до грудня наступного року становитиме 3558 гривень (для дітей до 6 років) і 4346 гривень (для дітей до 18 років).

Аліменти зростуть до 2027 гривень і 2218 гривень відповідно.

«Укрпошта» введе нові тарифи

Вартість доставки листів зросте на 14,3% − для непріоритетних і на 11,1% − для пріоритетних. Варто зазначити, що у вересні тарифи вже підвищувалися - на 40%. А ось вартість пересилки бандеролей залишиться колишньою, хоча можна буде переслати предмет довжиною не 50 см, а 70 см.

Для послуги "Укрпошта Експрес" не потрібно буде платити додаткові 12 гривень за доставку в село.

Оціночну вартість доставки посилок знизять з 1,2% до 1% (але не менше 1 грн).

Покупки в Інтернеті обмежать

З 1 січня 2019 року розпочинає діяти ліміт на покупки в зарубіжних інтернет-магазинах. Одна людина може без акцизу купити не більше трьох посилок в місяць з товарами загальною вартість 150 євро. Четверта буде обкладатися 20% ПДВ, митом і акцизом. За словами чиновників, це допоможе боротися зі схемами «сірого» та «чорного» імпорту.

Субсидії можна буде отримати «живими грошима»

На часткову монетизацію субсидій з бюджету виділили 20 млрд гривень. Гроші за комунальні послуги будуть частково надходити на спеціальний рахунок одержувача субсидії в «Ощадбанку».

«Після того, як людина оплатила свою частину рахунку і закінчиться опалювальний сезон, людям перерахують усі зекономлені кошти на звичайні рахунки, і вони можуть їх використовувати на свій розсуд», − пояснив міністр соціальної політики Андрій Рева.

На початку року проект буде працювати для тих, хто звертається за субсидією вперше. З 1 травня він торкнеться і тих, хто отримує субсидії багато років. До жовтня планують повністю монетизувати субсидії.

Тепло подорожчає

У середньому тарифи на тепло для населення зростуть на 16,6% − до 1253,5 гривень за 1 Гкал, заявила Світлана Черних - керівник профільного управління НКРЕКУ.

Тепло дорожчає, тому що 18 жовтня Уряд підвищив ціну на газ для населення на 23,5% − до 8550 гривень за тисячу кубометрів. Також можна очікувати, що подорожчає і гаряча вода.

Платити за електрику будемо по-новому

Платити за електрику доведеться двом компаніям – тій, що розподіляє і що поставляє. З першою компанією договір буде стосуватися технічних питань − потужності, напруги, підключення і відключення. А постачальнику потрібно буде платити за електрику як за товар. Перші такі платіжки прийдуть у лютому.

Електроенергія для освітлення місць загального користування, роботи ліфтів у багатоквартирних будинках, а також роботи насосного обладнання і індивідуальних теплових пунктів буде коштувати 2,28 грн / кВт.

Муніципальна няня

З 1 січня батьки отримуватимуть компенсацію за послуги нагляду за дитиною до 3 років в розмірі прожиткового мінімуму на дітей до 6 років − спочатку 1626 грн, а до кінця 2019 року − 1779 грн. Батьки повинні вибрати няню, офіційно її працевлаштувати, а в кінці року надати документи.

До речі, виросте мінімальний розмір допомоги по вагітності та пологах незастрахованим особам. Жінка, яка перебуває в декретній відпустці 126 календарних днів, до кінця цього року буде отримувати 2207,10 грн. З продовженням відпустки будуть збільшуватися і суми.

Також з 1 січня зміниться порядок видачі допомоги для новонароджених. Зокрема, зміниться вартість товарів, що знаходяться в «бебі-боксі». Жіночі консультації та пологові будинки зобов'яжуть інформувати матерів про його зміст. Також зміняться правила доставки − їх будуть приносити соцпрацівники протягом 30 днів з дня народження дитини. Щоб отримати «бебі-бокс», треба взяти довідку в пологовому будинку про його невидачі. Якщо вміст коробки виявиться неякісним, можна буде звернутися до організації-постачальнику «бебі-боксу».

Повернення ліків, скасування трансплантації і безкоштовні обстеження

Ліки можна буде повернути в аптеку, якщо упаковка не ушкоджена, а препарат не використаний. Правда, зробити це можна, тільки якщо ліки або медичний виріб неналежної якості. Щоб підтвердити це, потрібно взяти висновок про якість лікарських засобів, видане підлеглими лабораторіями територіального органу Держлікслужби і/або уповноваженими лабораторіями.

Також з 1 січня Міністерство охорони здоров'я запускає гарантований пакет медичних послуг.

З 1 липня 2019 року розпочнеться програма «Безкоштовна діагностика», згідно з якою сімейний лікар, терапевт або педіатр зможуть відправляти пацієнтів на безкоштовну діагностику і лікування. Це 12 нових аналізів, мамографія і п'ять видів рентгена, чотири види біопсії під контролем УЗД, видалення новоутворень, а також ендоскопічні дослідження. Програма включає дослідження хвороб серця, внутрішніх органів, легенів і безлічі видів онкології. Безкоштовно − значить включно з усіма необхідними супутніми матеріалами. Рукавички, шприци, вату або плівки для рентгену приносити з собою не потрібно.

А ось всі операції з трансплантації з 1 січня призупинять. Це пов'язано з тим, що Уряд не зміг розробити жодного з 29 необхідних підзаконних актів про трансплантацію. Таким чином, Кабмін не ввів в дію новий закон про трансплантацію (його прийняли в травні 2018 року). Лікар, який буде пересаджувати органи, зробить кримінальний злочин.

Курити стане дорожче

З 1 січня 2019 року акциз на тютюн виросте на 20%, а в липні − ще на 9%. Пачка цигарок може подорожчати на 5 гривень взимку і на 2−3 гривні влітку.

Для безробітних також з'являтися нововведення

У Держслужбі зайнятості введуть інститут «кар'єрного радника». Він буде забезпечувати супровід безробітного, допомагати в плануванні кар'єри і профпідготовки.

Центр зайнятості буде займатися обліком осіб незалежно від місця реєстрації або перебування безробітних.

Нововведення в освіті

З 1 січня в Україні з'явиться освітній омбудсмен, який захищає права здобувачів освіти, педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників.

Абітурієнтів, які вступають до медичних і педагогічних вузів та хочуть працювати в селах, будуть приймати в першу чергу.

На спеціальності «Право», «Публічне управління і адміністрування» та «Міжнародні відносини» підняли прохідний бал − абітурієнтам потрібно буде набрати не менше 130 балів.

Куди ж без «евробляхеров»

Сума за ввезення нерозмитнених автомобілів в Україну зросте до 170 тис. грн з 24 травня 2019 року. Це максимальна сума − її будуть стягувати з власника незареєстрованого авто після 30 днів перебування транспорту в Україні в режимі транзиту, а в режимі тимчасового ввезення − більше місяця перебування. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ірпінь #зміни у 2019
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...