Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» у 2019 році фінансова підтримка надається сім’ям, які постійно проживають в Україні та мають середньомісячний сукупний дохід нижче встановленого прожиткового мінімуму. До того ж, враховується не тільки фінансовий, а й майновий стан сім’ї, зайнятість її працездатних членів та інші фактори.
Як оформити соцдопомогу малозабезпеченим сім'ям

Кудизвертатися за призначеннямгрошовоїдопомоги по малозабезпеченості?
Оформленням соцдопомоги займається управління праці та соцзахисту населення за місцем реєстрації уповноваженого представника малозабезпеченої родини. У сільській місцевості збором заяв з необхідними документами та їх подальшою передачею відповідним органам cоціального захисту займаються виконавчі органи сільських і селищних рад.
Чиможемалозабезпеченасім’яоформитисоціальнудопомогу за місцем фактичного проживання?
Відповідно до абзацу 1 пункту 4 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, фінансова допомога може призначатися і виплачуватися за місцем фактичного проживання уповноваженого представника сім’ї (за умови подання довідок про склад сім’ї та про неотримання цієї допомоги в органах соцзахисту за місцем реєстрації). Рішення про призначення або відмову у призначенні грошової допомоги приймається на підставі обстеження матеріально-побутових умов сім’ї, яке проводиться соціальними інспекторами органів соціального захисту населення, зі складанням акта обстеження матеріально-побутових умов за формою, затвердженою Мінсоцполітики.
Список документів, необхідних для тримання допомоги малозабезпеченій сім’ї:
- заява;
- довідка про склад сім’ї (форма 204);
- документ, що засвідчує особу;
- довідка про наявність та розмір земельної ділянки (паю) - за наявності;
- довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції (ООС)- за наявності;
- декларація про доходи та майно (на підставі довідки про дохід кожного члена сім’ї).
Вдекларацію про доходи не включаються:
- державна допомога по малозабезпеченості;
- субсидія на оплату послуг ЖКГ;
- сплачені членами сім’ї аліменти;
- грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, які беруть безпосередню участь в АТО (ООС).
Для повторного призначення (переоформлення) допомоги по малозабезпеченості подається тільки заява і декларація про доходи та майно. Довідка про склад сім’ї поновлюється лише при зміні складу родини або в разі, коли між подачею заяви на наступний термін і припиненням виплат раніше призначеної соцдопомоги пройшло більше одного календарного місяця.
Читайте також: Топ-5 запитань про "муніципальну няню"