• Головна
  • Є чим пишатись: Ірпінь та Буча рекордсмени за приростом жителів
Інфографіка
14:56, 11 березня 2019 р.
Надійне джерело

Є чим пишатись: Ірпінь та Буча рекордсмени за приростом жителів

Інфографіка

Нещодавно Держстат опублікував невтішні демографічні підсумки 2018 року. Чому вони жахливі, можна почитати тут. Попри це, в порівнянні з іншими регіонами, в Приірпінні ситуація виглядає краще.

В цілому населення України у 2018 році скоротилося на 233 202 особи. Додатній приріст населення по областях зафіксований лише в Києві та Київській області. Однак на рівні міст та районів можемо побачити позитивні тенденції також і в інших регіонах.

Варто звернути увагу також на міста та райони з найшвидшими темпами приросту населення. Бачимо цікаву картину: на трьох перших місцях за цим показником розташувалися західні передмістя столиці — міста Ірпінь, Буча та Києво-Святошинський район Київської області. В усіх інших околицях Києва також зафіксовано додатній приріст.

Є чим пишатись: Ірпінь та Буча рекордсмени за приростом жителів, фото-1

Чому зростає населення?

  • Населення міст та районів може збільшуватися з таких причин:
  • Природний приріст (перевищення народжуваності над смертністю)
  • Міграційний приріст (перевищення кількості прибулих над кількістю вибулих)
  • Зміна адміністративних кордонів (включення або виключення територій, на яких проживає частина населення)
  • Поєднання зазначених вище факторів.

Втім, в абсолютній більшості випадків основною причиною збільшення населення в українських містах є міграційний приріст, тобто переселення мешканців з інших регіонів у міста з кращими умовами для життя — житловою і транспортною інфраструктурою, наявністю гідно оплачуваної роботи тощо.

Але попри демографічну кризу, в Україні лишаються міста та райони з додатнім природним приростом населення, де народжуваність, хоч і не набагато, але перевищує смертність.

Є чим пишатись: Ірпінь та Буча рекордсмени за приростом жителів, фото-2

На відміну від багатьох інших країн, в Україні економічне зростання стимулює покращення демографічних показників, і навпаки — кризи призводять до стрімких втрат населення. Так, в останню чверть сторіччя найменше скорочення населення Україна мала у 2013 році, коли ВВП сягнув $183 млрд, а найбільші — у 2001 році, через рік після досягнення цим показником мінімуму за часи незалежності — $31 млрд.

Кореляцією добробуту та приросту населення з певними особливостями помічаємо і в регіональному розрізі. Так, обидва регіони з додатнім приростом населення (нагадаю — Київ та область) — у трійці за показником середньої заробітної плати. В другій за рівнем зарплат Донецькій області спостерігається скорочення населення, проте в регіоні, який найбільше страждає від російської агресії, годі й очікувати іншого.

Шлях до до відновлення населення України лежить значною мірою в економічній площині. Гідний рівень життя і впевненість громадян України у завтрашньому дні можуть поліпшити демографічну ситуацію навіть без додаткових соціальних стимулів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ірпінь #Ирпень #Буча #демографія #населення #інфографіка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...