• Головна
  • Потенційний Нобелевський лауреат живе в Ірпені!
14:58, 13 травня 2019 р.

Потенційний Нобелевський лауреат живе в Ірпені!

Потенційний Нобелевський лауреат живе в Ірпені! Таке припущення висунула на своїй сторінці у Фейсбук Марія Слабченко

Ось, що вона написала.

"Нині в Ірпені мешкає один з визначних представників національного письменства лауреат Шевченківської премії, біженець з Луганська поет Василь Голобородько. Працює мужньо, цілеспрямовано, незважаючи на хвороби, непрості житлові та комунальні умови.

Потенційний Нобелевський лауреат живе в Ірпені!, фото-1

Напевне, багато українських шанувальників літератури, були раді дізнатися про присудження 8 жовтня 2016 року білоруській письменниці Світлані Алексієвич Нобелівської премії з літератури.

Можливо, в певній мірі, нас втішало й те, що нобелівська лауреатка «дотична» і до України, адже народилась в Івано-Франківську. Українці ж вже не одне десятиліття запитують себе: коли ж прийде час першого нобеліанта, який творить Літературу українською мовою? Літературознавці відзначають: на фоні інших держав, у різні часи, кандидатів від України на Нобелівську премію з літератури було зовсім мало (Іван Франко, Улас Самчук, Павло Тичина, Микола Бажан, Василь Стус, Олесь Гончар, Ліна Костенко, Борис Олійник…). Зрозумілі історичні та політичні обставини, за яких доводилось існувати українській літературі, але ж чому такий пасив спостерігається вже після здобуття Україною незалежності?

Своєю пасивністю ми мимоволі підігруємо тим політиканам, які творять міфи, що на світі немає ні держави Україна, ні української мови.

2010 року Оксана Забужко наголошувала: шанс у літератора на Нобелівську премію може бути за умови, якщо він входить до тисячі мейнстрімних письменників, перекладених іноземними мовами; потрібно про себе постійно нагадувати - імена українських письменників повинні кожного року бути серед кандидатів на премію; «…ми досі є країною, яка елементарно не навчилась говорити про себе».

У липні 2014 року у своєму відкритому листі на адресу Українського ПЕН-центру Оксана Забужко висловилювала конкретну пропозицію: на Нобелівську премію з літератури має бути номінований саме Василь Голобородько, що «кращої кандидатури від України нині взагалі годі шукати»: поет має міжнародні відзнаки, його твори якісно перекладені на європейські мови.

Роки йдуть, але якихось помітних рухів та ініціатив щодо зрушень в українському нобелівському літературному питанні не помітно. Мовчать з цього приводу Національна спілка письменників України, Український ПЕН-центр, мовчать наукові та громадські структури. Чому ніхто не висувався у 2015-2018 роках від України? Хто висуватиметься нинішнього року?..

Як відомо, право висунення на Нобелівську премію у галузі літератури мають, зокрема, керівники авторських спілок, що представляють літературну творчість у відповідних країнах, тож це може бути керівництво Національної спілки письменників України.

Місто Ірпінь багато літ називали «Літературною Меккою», оскільки воно приваблювало багатьох письменників, і не лише з України. Нині серед нас живе й працює класик української літератури, творчість якого діти вивчають у школах, Василь Іванович Голобородько. Працює, нічого не просячи, самотужки долає життєві труднощі, хоча в окупованому Луганську залишилися його квартира, бібліотека, архів, все, що потрібне для життя. Чомусь здається, що місто, яке масштабно та нестримно розбудовується, не може бути байдужим до слави – і своєї, і майбутнього вітчизняного письменства.

Чому б усім нам не поборотися за те, щоб мешканець нашого міста став хоча б номінантом (кандидатом) на Нобелівську премію? Яким чином? Для початку – допомогти видатному майстрові слова створити нормальні житлові умови – хоча б відремонтувати житло. Або й допомогти придбати оселю: сила силенна забудовників – де ви? Якщо всі разом, то недорого вийде! А ще – керівництву Ірпінської міської ради звернутися з відповідним поданням до Національної спілки письменників України щодо висунення Василя Голобородька на Нобелівську премію у галузі літератури! Гарна справа та чудова перспектива, чи не так?"

Читайте також: Шалена ірпінчанка тріумфує на міжнародній арені

#Ірпінь #Ирпень #новини #Василь Голобородько #поет #Ноберівська премія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...