• Головна
  • В Гостомелі покричали про медицину
17:49, 5 червня 2019 р.
Надійне джерело

В Гостомелі покричали про медицину

Сьогодні в Гостомелі відбулася зустріч представників Ірпінської міської ради, керівництва Гостомельської амбулаторії, а також медиків та мешканців селища, на якій планувалося обговорити перспективи розвитку медицини Гостомеля. На жаль, конструктиву на зустрічі було дуже мало. Замість обговорення стратегічного бачення розвитку медицини в Гостомелі, все перейшло на балаган і крики.

Не дивлячись на досить напружену атмосферу, вдалося виокремити кілька питань, які будуть реалізовані вже найближчим часом. Це, передусім, підготовка приміщення Гостомельської амбулаторії до зими - реконструкція та капітальний ремонт приміщення котельні, яке сьогодні не відповідає нормам. На разі вже розробляється проект реконструкції та передбачені на це кошти.

Гострою темою стало питання щодо збільшення медперсоналу амбулаторії, зокрема роботи лікаря стоматолога для соціально незахищених гостомельчан. Але згідно теперішньої медичної реформи, первинна ланка медицини не передбачає надання безкоштовної меддопомоги вузькими фахівцями.

«Реформа передбачає надання безкоштовної медичної допомоги лише сімейними лікарями, а стоматолог - це вже вузький спеціаліст, - зазначив керівник первинної ланки медицини Ірпінського регіону Андрій Левківський. – Згідно чинного законодавства ми не маємо права вводити таку посаду. Крім того, на сьогодні не має підстав для введення у Гостомелі додаткових посад, оскільки лише 70 % мешканців селища підписали декларації з лікарем.»

Варто зазначити, що нещодавно в Гостомелі запрацював денний стаціонар, для якого вже була введена додаткова вакансія медпрацівника. Питання зі стоматологом у Гостомельській амбулаторії, теж пообіцяли вирішити.

Також на прохання мешканців Гостомеля у поліклініці вже незабаром буде відкрито аптеку, яка працюватиме за програмою «Доступні ліки».

Як з’ясувалося, у будівлі Гостомельської амбулаторії наразі близько 40 % приміщень не використовуються, а це означає, що їх можна віддати в оренду і при цьому заробляти, витрачаючи гроші на потреби амбулаторії. Проте поки можливість такого додаткового надходження коштів не розглядалося.

Головною метою цієї зустрічі мало бути обговорення перспектив медицини в Гостомелі, проте лунали здебільшого звинувачення у недостатньому фінансуванні селища з боку Ірпеня. І це при тому, що за півроку гостомельська влада використала лише 1,7 % з власного бюджету розвитку.

Читайте також: У Гостомелі використано лише 1,7 % бюджету розвитку

"На цій зустрічі були два заступники міського голови - один з економіки, один із гуманітарних питань, керівництво медицини, два депутати бюджетної комісії, які можуть приймати рішення щодо фінансування ремонту медичного закладу. Всі їхали на зустріч з наміром запропонувати кардинальні зміни щодо медицини в Гостомелі. Перетворити цю поліклініку в багатопрофільний медичний центр,  включно з повною реконструкцією всередині та зовні приміщення. Ми саме так і бачимо тут розвиток"', - прокоментував ситуацію Максим Плешко.

"Але самої волі з боку Ірпеня замало. Це усе має бути спільна робота також і депутатів Гостомеля. Та, на жаль, не всі депутати селищної ради зацікавлені в конструктиві і розвитку. Хтось на перше місце ставить завдання просто поскандалити. Замість говорити про майбутнє і планувати роботу, вони воліють з'ясовувати, хто в чому винен. Хоча самі вже не першу каденцію керують у селищі і несуть відповідальність за його існуючий стан", - прокоментував ситуацію Максим Плешко.

В цілому назвати цю зустріч вдалою важко, адже повноцінного діалогу не вийшло. Гостомельчани намагалися перекричати одне одного та представників влади, слухати аргументи та факти не хотіли. Тож вдалося обговорити не всі проблеми селища.

Читайте також: Ірпінь виділив понад 7 млн грн на "гостомельські" питання

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ірпінь #Гостомель #медицина #амбулаторія
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...