• Головна
  • Їсти, пити, заморожувати: Супрун розповіла про користь кавунів
Ірпінчанам на замітку
17:40, 13 серпня 2019 р.

Їсти, пити, заморожувати: Супрун розповіла про користь кавунів

Ірпінчанам на замітку
Їсти, пити, заморожувати: Супрун розповіла про користь кавунів

Чи знали ви, що м’якоть кавуна на 92–95% складається з води? А що в кавунах є 19 вітамінів та 11 мінералів (правда, у невеликій кількості). Уляна Супрун розповіла, чим багаті зеленобокі ягоди і як їх консервувати.

У кавуні міститься лікопен, що має потужні антиоксидантні і протизапальні властивості та зменшує тромбоутворення.

Також ягода багата на цитрулін. Це амінокислота, яка добре поглинається в кишківнику, і перетворюється на амінокислоту аргінін.

Як споживати?

Заморожувати кавуновий сік. Він має такі само властивості, як і свіжий кавун. Для цього дістаньте з кавуна м’якоть і перемеліть блендером, процідить насіння через крупний друшляк, і розлийте по пляшках чи пакетах для заморозки. Це і збереже клітковину. Такий кавун легко і компактно зберігати в холодильнику чи брати на тренування.

Пастеризувати сік. Прогріти до 78 градусів і вимкнути. Це збільшує біодоступність лікопену і подовжує термін зберігання соку. Але при цьому сік змінює колір та консистенцію. Їсти з чимось жировмісним (сиром, горіхами). Оскільки лікопен та каротиноїди – жиророзчинні пігменти.

Спробуйте приготувати салат із кавуна, сира фети, м’яти та оливкової олії. Або варіацію ліванської страви табуле (tabbouleh) із кускусу, кавуна, цибулі та бринзи.

Робити желе з пюре кавуна. Нагадаємо, що желатин – це хороше джерело амінокислот, що входять до складу колагену. Насіння не викидайте, а висушуйте в духовці і зберігайте на довгі зимові вечори, коли так хочеться щось погризти, чи згодовуйте міським птахам.

Є ще рецепти варення зі шкірки кавуна. Його роблять з білої, а не зеленої частини. Але вони передбачають використання значної кількості цукру. Шкірки кавуна без зеленої частини можна також маринувати, а потім підсмажувати.

Чому буває зле після кавунів?

Нудота, діарея, біль у животі супроводжують кишкові інфекції, зокрема, сальмонельоз та лістеріоз. Salmonella та Listeria живуть на поверхні немитих овочів, особливо тих, що продають на землі, трасі чи на ринку біля м’яса. Якщо їх різати й куштувати перед купівлею, чи їсти вдома немитими, то бактерії з поверхні потраплять у м’якоть і згодом у кишківник. Достатньо навіть купити пів кавуна в супермаркеті, щоб в розріз потрапили бактерії. Тож загрозу здоров’ю становлять не ранні кавуни, а брудні.

Читайте також: Ціна на бутерброд з ковбасою зросла на 15%

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ірпінь #Ирпень #новини #кавун #користь #здоров'я
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...