• Головна
  • Річку Ірпінь планують чистити в наступному році
Офіційне звернення
16:40, 20 вересня 2019 р.
Надійне джерело

Річку Ірпінь планують чистити в наступному році

Офіційне звернення

В бюджеті міста Ірпінь на наступний рік планують передбачити кошти на поглиблення русла річки Ірпінь. Про це йдеться в листі першого заступника Ірпінського міського голови до начальника Ірпінського міжрегіонального управління водного господарства, копія якого є в редакції Сайту Ірпеня.

Далі наводимо текст листа прямим текстом.

Річка Ірпінь – це окраса та важливий інфраструктурний об’єкт Київщини. Вона протікає в мехах генеральних планів двох населених пунктів Ірпінської міської ради: міста Ірпінь та селища Гостомель.

У 1950-60-х роках майже по всій течії річки була проведена меліорація. Було змінено русло, збудована система каналів та шлюзів. Обов’язковою умовою ефективного функціонування цієї системи, а відтак і здоров’я річки, є проведення періодичної чистки і поглиблення русла та каналів, діагностика й ефективна робота шлюзової системи.

На жаль, через безгрошів’я та неувагу держави до цих питань, протягом останніх десятиліть не відбувалося чистки русла та серйозної реконструкції шлюзової системи. До цього додалися зміни клімату, жаркі літа та посушливість. Як наслідок, у річці Ірпінь зменшується проточність води і вона заростає рослинністю. Це стосується річки не тільки на території Ірпінської міської ради, а й практично по всій її течії.

Ми розглядаємо річку як важливий компонент рекреаційного значення наших громад. Це, зокрема, відображено в генеральному плані міста Ірпінь.

Так, новозбудована набережна в місті стала улюбленою локацією відпочинку місцевих мешканців. В даний момент місто реалізовує другу чергу будвіництва набережної від залізничного мосту до мікрорайону Романівка. Переконаний, що і на території Гостомельської селищної ради у перспективі теж мають з’явитися подібні об’єкти рекреації.

Звертаємося до Вас, як до уповноваженої організації здійснювати проектні роботи по очищенню річок, погоджувати їх у відповідних екологічних органах та реалізовувати дані проекти.

Виконком Ірпінської міськради прагне відновленню здоров'я річки Ірпінь. Адже увесь наш регіон називається Приірпіння. У межах своїх повноважень готовий долучитися до системного оздоровлення річки Ірпінь.

Ми розглядаємо річку як важливий компонент рекреаційного значення наших громад. Це, зокрема, відображено в генеральному плані міста Ірпінь.

Чекаємо від Вас комплексних пропозиції щодо виконання проектних робіт з очищення та діагностики меліоративної системна річки Ірпінь умежах території Ірпінської міської ради. Готові передбачити кошти на здійснення даних заходів в бюджеті міста Ірпінь на 2020 рік.

Підписуйтесь на нас у ФейсбукІнстаграм та Телеграм, щоб не пропустити цікавих та актуальних новин Ірпеня та регіону!

Читайте також: Якою буде погода на День Ірпеня

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ірпінь #Ирпень #новини #екологія #річка #очищення #оздоровлення
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...