• Головна
  • В Ірпені зафіксовано спалах скарлатини
16:45, 31 жовтня 2019 р.

В Ірпені зафіксовано спалах скарлатини

В Ірпені зафіксовано спалах скарлатини серед дітей. Про це повідомляє Ірпінський міський центр первинної медико-санітарної допомоги «Сімейний лікар. Ірпінь» на сторінці у фейсбук.

Лікарі інформують, що скарлатина – це висококонтагіозне гостре інфекційне захворювання, яким зазвичай хворіють діти переважно у віці 2-10 років. Вважається, що чим менша дитина, тим в більш легкій формі протікає це інфекційне захворювання. Це заразне захворювання викликається бета-гемолітичним стрептококом типу А.

До слова, тривалість інкубаційного періоду скарлатини – від кількох годин до 12 днів.

Типова форма захворювання починається гостро: температура тіла за шість-сім годин підвищується до 38,5–40°C.

Зазвичай хворі скаржаться на головний біль, нездужання, болючість при ковтанні. Наприкінці першої доби захворювання (іноді на другий день) з’являються характерні плямисті дрібні висипання на шкірі – спочатку на шиї та верхній частині грудей, а впродовж наступних двох-трьох днів вони поширюються по всьому тілу.

Обличчя хворого злегка опухле, щоки яскраво-червоні, тоді як підборіддя та рот на ділянці, обмеженій носогубними складками, відрізняються різкою блідістю (симптом блідого носогубного трикутника).

В Ірпені зафіксовано спалах скарлатини, фото-1

Протягом перших двох-трьох днів хвороби язик вкривається сірувато-білим нашаруванням; з третього-четвертого дня воно зникає, а забарвлення язика стає яскраво-червоним (так званий «малиновий язик»). Висока температура тіла зберігається упродовж трьох – шести днів, потім починає знижуватися та нормалізується на дев’ятий-десятий день хвороби. Одночасно покращується загальний стан хворого, зменшується інтоксикація, зникає висип та інші симптоми. На шкірі, особливо на долонях, відбувається характерне злущення шкіри.

В Ірпені зафіксовано спалах скарлатини, фото-2

«До ефективної профілактики належить своєчасна ізоляція хворих дітей та вживання карантинних заходів (у школах, дитячих садках, медичних установах). При стаціонарному лікуванні дітей виписують не швидше, ніж на десятий день, після чого лікування продовжується в домашніх умовах ще 12 днів. Отже дитина після скарлатини може повернутися у свій колектив не швидше, ніж на 22-й день при умові, що бактеріологічні дослідження на присутність збудника є негативними. Діти, що ніколи раніше не хворіли скарлатиною, але були в контакті з хворими дітьми, ізолюються від колективу мінімум на сім днів із моменту останнього контакту», – зауважують лікарі.

В Ірпені зафіксовано спалах скарлатини, фото-3

Лікарі закликають батьків бути уважними та за наявності найменших ознак захворювання звертатися до свого сімейного лікаря чи педіатра.

Підписуйтесь на нас у ФейсбукІнстаграм та Телеграм, щоб не пропустити цікавих та актуальних новин Ірпеня та регіону!

Читайте також:Разом зі "Слугами народу": ірпінчан кличуть на прививки

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сайт Ірпеня #Ірпінь #Київщина #здоров'я #медицина #кір #дифтерія #скарлатина #новини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...