• Головна
  • Лiкування мiжхребцевої поперекової грижi без операциї: мiф чи реальнiсть?
Новини компаній
14:30, 9 січня 2020 р.

Лiкування мiжхребцевої поперекової грижi без операциї: мiф чи реальнiсть?

Новини компаній

Поперекова грижа — розповсюджене та доволі складне захворювання опорно-рухового апарату. Малорухливий стиль життя — головна причина виникнення дегенеративних змін у міжхребцевих дисках. Ослаблене кровопостачання призводить до швидкого спрацьовування дисків та зменшення фіброзного кільця. Як результат, навіть незначне навантаження та різкий рух спричиняють зміщення внутрішньої частини міжхребцевого диска та розрив кільця. Це і є грижа.

Проте, якщо раніше основним видом лікування грижі хребта було її видалення, то сьогодні операція проводиться лише в особливих складних випадках. В Інституті вертебрології та реабілітації у 95 % випадків усувають проблему без хірургічного втручання. Лікується грижа поперекового відділу в IVR.ua за допомогою комплексної терапії та відновлення рухливості хребта.

Як розпiзнати поперекову грижу

Біль у спині, який посилюється під час руху та підйому ваги — головний симптом міжхребцевої грижі. Проте у кожного її виду є свої додаткові специфічні прояви. Характерні симптоми поперекової грижі — біль, що віддає у ногу. Водночас можуть виникати больові відчуття у сідницях, стегнах, гомілках або по всій нозі. У тяжких випадках ноги німіють, швидко втомлюються, з’являються проблеми з потенцією та сечовипусканням. Приводом для звернення до лікаря мають бути будь-які неприємні відчуття під час руху.

Безоперацiйнi методи лiкування грижi хребта

Грижа поперекового відділу хребта може мати різний вигляд та розміри. Залежно від цього лікування призначається індивідуально. Як правило, це комплексна терапія, що складається з двох етапів:

  1. Зняття больових відчуттів за допомогою спеціальних медикаментів (уколи, мазі) та спектру медичних процедур. Здійснюється так звана противозапальна блокада болю і призначається фізіотерапія. Головній підхід полягає в поліпшенні кровообігу і живлення міжхребцевих дисків.

  2. Кінезіотерапія та реабілітація. Після зняття болю та запалення, лікування спрямовується на усунення причини хвороби. А саме на відновлення рухової активності. В IVR для цього використовують м'яку техніку мануальної терапії — метод «короткого важеля», міофасціальний масаж, а також комплекс вправ на тренажерах David. Обов’язково призначається лікувальна фізкультура, спрямована на посилення м’язів спини та розвиток м’язового корсету. Рекомендується плавання в басейні та нордичне ходіння.

Саме такий комплексний підхід дає змогу досягти позитивних результатів за досить короткий час лікування без операції. Пацієнти IVR відзначають поліпшення вже після 2–3 сеансів. Філії Інституту вертебрології та реабілітації сьогодні є у Києві, Львові, Івано-Франківську — пацієнтів приймають з усієї України. Ціни та адреси можна дізнатися на офіційному сайті клініки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...