22:56, 16 квітня 2020 р.
Надійне джерело
Чи сортують ірпінчани сміття?
Ще у 2018-му українців офіційно зобов’язали сортувати сміття. Зараз уже 2020-й, чи змінилася ситуація? Редакція «04597» позаглядали у сміттєві контейнери для сортування і запитали у ірпінчан чи сортують вони сміття. Висновки не втішні, але тільки ми зможемо змінити їх.
Сміття, з опитаних нами 24 людей, сортують тільки 13% і то, більшість із них роблять це тому, що біля їхніх будинків є контейнери для сортування.
«Мені завжди хотілося сортувати сміття, але коли 2 роки тому пішла в декрет, то почала займатися цим постійно. Дивилася в Інтернеті куди можна заносити, читала як правильно сортувати, розпитувала. Ти їм сміття – вони тобі кошти. Не багато, але це краще ніж воно буде розкладатися багато років на полігонах, проникати в грунт та забруднювати водойми. Спочатку носила на вулицю Миру, 16, а зараз знайшла контейнери для сортування, які недалеко біля будинку. Взагалі сортувати не важко, спочатку трішки доведеться витрачати час, а далі на підсвідомому рівні вже будеш розуміти що, куди і як», - розповідає жителька міста Ірпінь.
До речі, про контейнери. Ми заглянули в «пластик/папір» і «скло» і одразу натрапили на шкурки від бананів серед скла та бутилу з під пива серед пластику на вулиці Тищенка, 3, а в «Дубках» ситуація ще гірша. Здається, що люди не бачать надпису на контейнерах і скидають туди все. Так же легше.
Певний відсоток опитуваних думають, що агітація за сортування відходів нав’язується нам групою екологів чи еко-фанатиків. І в демократичній країні ми самі обираємо сортувати чи ні. Але перед тим як обрати той чи інший варіант ми повинні розуміти усю відповідальність за наслідки свого рішення.
53% респондентів не бачать сенсу сортувати сміття, тому що в Україні немає сміттєпереробних заводів.
АЛЕ у нас є підприємства, які переробляють метал, пластик, скло та папір. І щоб вивозити сміття на переробку його необхідно відсортувати. І справа зовсім не в заводах, а в тому, що не сортувати сміття легше, правда?
Інші 34% «за» сортування, але не мають змоги, тому що біля їхнього будинку немає контейнерів, а часу для вивезення до пункту не вистачає.
Все ж більшість багатоквартирних будинків мають контейнери для сортування сміття у своєму дворі. А приватний сектор таких можливостей, на жаль, немає. Хоч вони і сплачують за вивіз побутових відходів, але все одно не мають права викидати сміття в контейнери, які знаходяться біля багатоповерхівок, тому що в більшості дворів ці майданчики стоять закриті або під кодовим замком і мешканці скаржаться на те, що приватний сектор туди носить сміття. Поки що залишається тільки тягнути це все до пунктів прийому вторсировини. Сподіваємося, що в майбутньому ситуація покращиться і у всіх бажаючих буде можливість сортувати без проблем. (Як робити це приватному сектору, тому що не всі мають можливість сортувати сміття в себе в дома і тягнути торби до пунктів прийому вторсировини, тим більш, їх в Ірпені не так то вже і багато?)
Загалом в приватних будинків люди не викидають мукулатуру, старі книжки, коробки в сміття. Це все «добро» накопичується місяцями, а в деяких роками. Скоріш за все, цей папір вам не потрібний і якщо у вас є можливість зібрати і відвезти чи віднести це до пунктів прийомів вторсировини, то користуйтеся нею.
У вас назбиралося багато пластикових пляшок від напоїв? Не спішіть викидати у спільне сміття. Випустіть з них повітря, скрутіть і отримайте кошти за хорошу справу на пункті прийому.
«У мене кілька років збиралися різні книжки, макулатура, зошити дітей. Я відвезла до пункту 72 кг паперу і за це отримала 83 гривні. Хотілося просто це віддати аби воно не викидалося в сміття і менше забруднювало регіон, але отримати ще за це гроші було приємно, хоч і сума не така велика. Якщо здавати вторсировину раз на місяць, то будете отримувати копійки, але буде гріти душу, що ви менше забруднюєте навколишнє середовище. Кожен із нас має це розуміти», - розповідає пані Наталія.
Чому варто приєднатися до тих 13%?
1. Сортуючи органічні відходи окремо від цінних ресурсів, ви даєте змогу відновлюватися полігонам.
2. Відсортовані цінні ресурси вирішують економічні проблеми українських компаній. Зменшують витрати на створення нових товарів чи упаковок. Пластик можна робити з пластику.
3. У виробництві нових речей можна частково або повністю використати матеріали із старих виробів, зменшуючи загальну кількість відходів.
Відсутність заводу – не є такою великою проблемою, більша – необізнаність людей у процесі правильного сортування сміття.
Як же правильно сортувати відходи?
- Приносити і здавати лише чисту сировину (без залишків їжі та жиру).
- Все сміття потрібно стиснути або воно не займало багато місця.
У контейнери можна кидати лише вироби:
- Із пластику( пет-пляшки, поліетилен високої щільності, флакони від косметичних засобів, миючих засобів).
- Із металу( жерстяну баночку, алюмінієву баночку).
- Із паперу( картон, макулатуру).
- Зі скла( скло, склобій)
НЕ МОЖНА кидати: плівку стрейч і термоукладку, пакети, стаканчики від лимонаду, пластикові трубочки та кришки від картонних стаканів кави.
Адреси, де розташовані контейнери тут.
Сортувати сміття не важко, але так необхідно. Європейські країни зароблять на відходах кошти, а в Україні продовжують завалювати землю все новими тоннами сміття.
Підписуйтесь на нас у Фейсбук, Інстаграм та Телеграм, щоб не пропустити цікавих та актуальних новин Ірпеня та регіону!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Адвокат в Києві: Професійна допомога у складних ситуаціях
Новини компаній
12:36
Вчора
Купити конверти: чи потрібні вони для сучасного бізнесу
Новини компаній
10:46
10 вересня
Відьомський чар на даху ТРЦ Gulliver – Христина Соловій запрошує на сольний концерт 13 вересня у Києві
Новини компаній
17:00
5 вересня
Знаки Зодіаку з десятків тисяч хризантем: в "Сімейному екопарку "Ясногородка" стартує виставка квітів
Новини компаній
11:00
4 вересня
17:00
2 вересня
Сила вибору на сцені: у Палаці культури КПІ покажуть танцювальну виставу вуличних стилів "Один на Один"
Новини компаній
13:00
29 серпня
Сучасні методи виправлення прикусу: переваги та недоліки
Новини компаній
12:00
28 серпня
Спецтема
Оголошення
20:35, 11 вересня
1
12:12, 9 вересня
42
09:49, 12 вересня
4
17:21, 11 вересня
2
13:42, 10 вересня
1
live comments feed...