• Головна
  • Заговорiть англiйською: як подолати мовний бар’єр
Новини компаній
10:00, 3 березня 2020 р.

Заговорiть англiйською: як подолати мовний бар’єр

Новини компаній

Актуальність вивчення англійської мови не викликає сумнівів, адже саме вона використовується для міжнародного спілкування. Для сучасного спеціаліста знання англійської – це важлива умова для кар’єрного зростання. Особливо необхідно це у випадку, якщо мова йде про роботу з закордонними партнерами. Але часто після закінчення школи чи вузу випускник стикається з мовним бар’єром і не може вільно спілкуватись з іноземцями. Це заважає у розвитку и може стати причиною відмови партнерів від подальшою співпраці. Дуже неприємно розуміти, що перспективи для бізнесу були загублені через недостатню підготовку до спілкування з інвесторами або постачальниками товарів.

Причини виникнення мовного бар’єру

Навіть досить високий рівень володіння іноземною мовою не є гарантією того, що людина зможе використовувати свої знання на практиці. Дуже часто під час спілкування навіть знайомі слова і конструкції складно скласти в повноцінні речення. Причин виникнення мовного бар’ру може бути декілька:

  • підсвідомий страх не зрозуміти співрозмовника, здатись недостатньо підготовленим;

  • відчуття сорому через наявність акценту;

  • невпевненість в достатності своїх знань для підтримання розмови на теми, які може обрати співрозмовник;

  • страх припуститись помилок.

Проблеми виникають як у тих, хто тільки починає вивчати англійську і не освоїв її в достатньому обсязі для мінімального спілкування, так і в тих, хто вже володіє певним набором знань. Найчастіше пов’язані вони не тільки з поганим знанням граматики або недостатнім словниковим запасом, але і з відсутністю практики.

Як подолати бар’єр

На шляху до вільного спілкування англійською мовою дуже важливо подолати свою невпевненість. Страх допуститись помилок, неправильно вжити слово чи час, говорити занадто повільно чи смішно часто призводить до того, що людина вважає за краще мовчати, ніж звернутись до іноземця. Але пересічні американці чи англійці часто і самі використовують у повсякденному житті зовсім не літературний варіант своєї мови. Тому варто спокійно відноситись до можливих недоліків вимови і вчитись на помилках.

Допомогти в подоланні мовного бар’єру може грамотна програма навчання, в якій акцент робиться не тільки на класичні навички письма і читання, але і на вміння говорити і розуміти англійську на слух. Для цього можна підібрати сайт курсов английского языка i оформити запис в групу. Отримавши можливість розмовляти  з іншими учнями, а також носіями мови, можна зануритись в мовне середовище і значно удосконалити свої навички живого спілкування.

Дiєвi методи для вiльного спiлкування

Вивчення іноземної мови – це не тільки робота з викладачем, але і зусилля, які людина прикладає самостійно. Говоріння є однією з найскладніших навичок, але освоїти її можливо. Для цього можна використовувати наступні поради:

  • читайте вголос англійською мовою – це допоможе вдосконалити вимову, сприйняття, розширити мовний запас;

  • дивіться фільми і телепередачі іноземною, слухайте пісні – таким чином можна покращити розуміння мови на слух;

  • спілкуйтеся іноземною мовою – це може бути англомовний друг, знайомий в соцмережі, збори з тематичним клубом і т. д.;

  • вивчайте нові слова – достатній словниковий запас допоможе почуватись більш впевнено в спілкуванні з іноземцями.

Працювати над собою потрібно регулярно, це важливе зауваження. Найкраще не обмежувати себе зайняттями в класах і на курсах, а приділяти самостійній роботі хоча б 20 хвилин на день. Зробивши вивчення англійської мови частиною свого життя на постійній основі, своїм хобі, можна досягти набагато більших успіхів.

Помилки при самостiйному вивченнi

Англійська мова, як правило, є не самоціллю, а інструментом для досягнення певної мети. Це може бути можливість спілкуватись з іноземними партнерами на професійні теми, знаходити друзів за кордоном, подорожувати в англомовних країнах і т. д. Докладаючи зусиль для самостійного вивчення англійської мови, учні часто припускають декілько поширених помилок, які віддаляють поставлену мету:

  • нереалістичні цілі – підвищити свій рівень володіння іноземною мовою до найвищого можливо навіть з мінімальними знаннями. Але потрібно розуміти, що для цього потрібен час, і здійснити це за короткий термін неможливо. Для досягнення поставленої мети займатись необхідно систематично;

  • недисциплінованість – працюючи в групі на курсах, учень підпорядковується загальним правилам учбової програми. Вдома при самостійному вивченні подібного контролю немає, тому ефективність планування і виконання завдань залежить лише від самої людини;

  • нерегулярні зайняття – приділяти увагу навчанню потрібно відповідно до графіку. Не можна робити великих перерв, адже за цей період частина вивченого забудеться, і доведеться витрачати багато часу на повторення.

Варто зазначити, що ефективного результату можна досягнути, якщо об’єднати самостійну роботу і навчання на спеціальних курсах. Це не тільки дає можливість спілкуватись, використовуючи свої знання на практиці, але і додає елементу змагальності, який позитивно відображається на мотивації учнів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...