Кому не варто розраховувати на працевлаштування? Інформація для офіціантів

У сфері обслуговування та в ресторанному бізнесі працює чимало молодих людей. Зустріти людину середнього віку у формі офіціанта досить складно. У кафе, паби та інші заклади тимчасово працевлаштовуються студенти, які бажають швидко заробити гроші. Однак в офіціанти беруть не всіх. Є особистості певного типу, з якими намагаються не мати справу. Їм кажуть стандартні фрази, обіцяють, що зателефонують найближчим часом. Кого уникають роботодавці, розкажемо далі. Інформація однаково корисна для кандидатів та організаторів співбесід.

Тип 1. «Нехлюй»

Люди, які звикли шукати собі виправдання, не бажають доводити справи до кінця, з легкістю спізнюються на співбесіди. Навіть мінімальна затримка неприпустима! 5 хвилин нічого не вирішують, але продемонструють несерйозність кандидата. Той, хто запізнюється, як правило, когось звинувачує, розповідає про затори на дорогах та інші несприятливі обставини.

Працівники цього типажу складають вражаючі резюме, докладно розписують пункти. Однак «красива картинка» зникає під час співбесіди. «Нехлюй» розповідає про колишнього роботодавця негарні речі, іноді присутня нота ненависті. При цьому має непогані рекомендації. У розмові переважає «Я», його занадто багато! Такий офіціант не поспішає підходити до столика, швидко виконувати замовлення.

Тип 2. «Психопат»

Вакансії для офіціанта відкриті всім, у більшості випадків беруть навіть без досвіду роботи. Однак кандидатам з нестабільною психікою, без почуття такту показують на двері.

Як поводиться «психопат»?

  • Відверто демонструє наполегливість характеру.
  • Надмірно емоційно реагує на питання.
  • Відповідає з агресією, перебиває.

Впізнати його також реально за особливостями зовнішності, міміки, рухів тіла. У агресорів тонкі губи, міцно стулені між собою. На співбесіді вони сидять рівно, як струни.

Кому не варто розраховувати на працевлаштування? Інформація для офіціантів, фото-1

Іноді темпераментні особистості приховують свій норов, але це можна виправити. Варто заговорити про політичну ситуацію або останні новини, як в очах з'являються злі вогники та зникає почуття такту. Такий офіціант не хоче мило посміхатися й догоджати клієнтам, а при поганому настрої відверто каже неприємні речі та починає конфлікт.

Тип 3. «Підлипайло»

Є реальні приклади, коли офіціант ставав адміністратором, а після — керівником ресторану. Одні досягали мети працею, інші — хитрістю. Останнім не варто відкривати двері свого розважального закладу, щоб не сумувати в майбутньому.

Отже, особливості типажу «Підлипайло»:

  • дружить з усіма, але обговорює за спинами;
  • занадто багато посміхається, здається милим;
  • схвально відгукується про колишнього роботодавця, співробітників.

При першій зустрічі справляє враження добропорядної людини, але під час бесіди дається взнаки.

Як визначити, що на зустріч прийшов представник цього типажу? Достатньо запитати про попереднього начальника. Кандидат не обмежиться двома фразами, почне довгу розповідь про те, якою чудовою людиною й незамінним професіоналом був минулий керівник. У монолозі чітко відчуваються отрута, перебільшення, недомовленість. При цьому кандидат не дивиться в очі, погляд постійно «бігає», а рукостискання не відрізняються упевненістю.

Такий офіціант добре справляється з поставленими завданнями, виконує прохання відвідувачів закладу, але також нерідко провокує появу конфліктів у колективі, становить загрозу для керівних осіб, таємно націлюється на їхнє місце.

Підбиття підсумків

З огляду на представлену інформацію, рекомендуємо претендентам на вакансію викорінити у себе негативні риси, а роботодавцям — комплексно оцінювати кандидата на співбесіді. Якщо потрібен працьовитий і послужливий офіціант або хочеться працевлаштуватися, заходьте на портал для пошуку роботи https://jobs.ua/. Там можна розмістити вакансію й резюме.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі