• Головна
  • Довгопол: медицина Приірпіння буде найкращою в Україні
15:55, 20 жовтня 2020 р.
2
Надійне джерело

Довгопол: медицина Приірпіння буде найкращою в Україні

«Зараз є повне взаєморозуміння між Ірпінською міською радою, КНП «Центр медико-санітарної первинної допомоги» та КНП «Ірпінська центральна міська лікарня» щодо розвитку медицини у Приірпінні. Така співпраця, без перебільшень, дасть можливість побудувати в Ірпені «лікарню майбутнього», а медицина регіону буде найкращою в Україні», – упевнений головний лікар КНП «Ірпінська центральна міська лікарня» Антон Довгопол.

Про зміни у вторинній ланці медицини регіону та перспективи – далі в інтерв’ю.

Довгопол: медицина Приірпіння буде найкращою в Україні, фото-1

− Антоне Михайловичу, яка зараз ситуація взаємовідносин КНП «Ірпінська центральна міська лікарня» та НЗСУ?

– На даний момент лікарнею підписано договір з НСЗУ на 10 пакетів: «Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах», «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій», «Медична допомога при пологах», «Амбулаторна медична допомога дорослим та дітям, включаючи медичну реабілітацію та стоматологічну допомогу», «Мамографія», «Езофагогастродуоденоскопія», «Діагностика, лікування та супровід осіб із вірусом імунодефіциту людини», «Стаціонарна допомога пацієнтам з коронавірусною хворобою (COVID-19)». У подальшому розраховано підписати проєкт відповідно до «Плану розвитку комунального некомерційного підприємства Ірпінська центральна міська лікарня», який передбачає поетапний розвиток закладу на 2020–2023 роки, результатом якого стане підписання договору с НСЗУ на 23 пакети.

− Підписано договір з НЗСУ, як у фінансовому плані це вплине на медицину Приірпіння?

– Основна проблема – це невідповідність розрахункових тарифів до собівартості послуг. Другою проблемою стало не врахування деяких видів медичної допомоги, які надаються в структурі закладу (денний стаціонар, малі оперативні втручання в умовах поліклініки, функціональна та лабораторна діагностика). На даний момент 10 пакетів, у подальшому 23, вимагає кадрових змін, фінансових вливань для виконання вимог матеріально-технічного забезпечення закладів. І тут ми розраховуємо на швидке будівництво Медичного центру та введення його в експлуатацію.

Яка зараз ситуація з майбутнім медцентром на Садовій?

– Спільно з Ірпінською міською радою проведено тендер, виготовлено проєктно-кошторисну документацію й активно ведеться будівництво. Ми знаходимося на етапі фасадних робіт, облаштування території та монтажу інженерних систем у будівлі Медичного центру.

Будівництво медцентру дало змогу закладу потрапити до загальнодержавної програми «Велике будівництво», яка передбачає створення відділення невідкладних станів по типу «Emergency».

Довгопол: медицина Приірпіння буде найкращою в Україні, фото-2

Відділення такого типу буде мати сучасне обладнання і сучасні можливості. На його облаштування вже вдалося залучити 7 млн грн, а також за рахунок Державного бюджету підтверджено постачання обладнання (КТ, ангіограф, ендоскопічний комплекс) на суму 70 млн грн.

У 2021 році за рахунок Державного бюджету планується підписання договорів на придбання МРТ, цифрового рентгенапарату та апарату УЗД.

Ви анонсували відновлення роботи служби невідкладної медичної допомоги у регіоні.

На базі нового медичного буде відкрито пункт невідкладної медичної допомоги з травмпунктом, який буде працювати у цілодобовому режимі. Для забезпечення роботи даного пункту з іншими підрозділами нашого закладу ми створимо внутрішньолікарняну службу транспорту з кваліфікованим персоналом. Також планується відкриття такого пункту в Михайлівський-Рубежівці, де цілодобово буде працювати лікар.

− МРТ, комп’ютерна томографія… Коли мешканці регіону зможуть проходити такі види діагностики в Ірпені, а не їхати в Київ?

− У рамках державного приватного партнерства вже встановлено апарат КТ, який працює в поліклініці в Ірпені по вул. Садовій, 38. Протягом місяця плануємо запустити можливість проведення комп’ютерної томографії з контрастом. 

Довгопол: медицина Приірпіння буде найкращою в Україні, фото-3

До кінця року апарат КТ буде встановлений у багатопрофільному стаціонарі, який розташований у Бучі по вул. Польова, 19.

− Ваше ставлення як керівника до медичної реформи.

− Можу чітко сказати, що формат мені подобається. Він дійсно дає змогу закладам охорони здоров’я бути конкурентними та спонукає директорів і місцеве самоврядування вкладати кошти у розвиток та розширення можливостей лікування.

Проте є і проблеми: невиправдано занижені тарифи на медичні послуги, некоректна робота ЕСОЗ та центрального компоненту, відсутність взаємодії різних медичних інформаційних систем, специфікації по пакетам дуже завищені, розробники не врахували наявне оснащення лікарень, і не врахували думку медиків.

Підписуйтесь на нас у ФейсбукІнстаграм, Телеграм та YouTube, щоб не пропустити цікавих та актуальних новин Ірпеня та регіону!

Читайте також: МАРКУШИН: у цьому році на медицину виділено рекордну суму

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ірпінь #Ирпень #медицина #Довгопол #Маркушин #медцентр #лікарня
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
Село
23 жовтня 2020 р., 20:12
В Ирпене медицины нет. Одна иллюзия .
Оголошення
live comments feed...