• Головна
  • МікоФренд ® - біопрепарат нового покоління
Новини компаній
16:00, 25 листопада 2020 р.

МікоФренд ® - біопрепарат нового покоління

Новини компаній

Сільськогосподарська мікробіологія останнім часом зробила серйозний прорив у дослідженнях властивостей нових мікроорганізмів, на основі яких розробляються сучасні біопрепарати. Серед таких – комплесний мікоризний препарат Мікофренд® (розробка компанії «БТУ-Центр»), до складу якого входить ряд мікроорганізмів, зокрема GlomusVS, Trichodermaharzianum; а також штами, що утворюють ризосферу у кореневій зоні рослин - Streptomycessp., PseudomonasFluorescens. Наукові дослідження свідчать про високу ефективність зазначених мікроорганізмів у живленні рослин завдяки колонізації кореневої системи рослин мікоризою та формуванню густої міцелярної сітки. Це дозволяє розкладати органічні молекули, трансформувати поживні сполуки у доступні рослинам форми а також посилювати стійкість рослин до несприятливих умов підвищуючи тим самим продуктивність сільськогосподарських культур. Встановлено, що активність цих мікробів зростає за умови недостатнього забезпечення ґрунту елементами живлення, особливо мінеральним азотом, яке в нинішніх умовах стало поширеним явищем.

МікоФренд ® - біопрепарат нового покоління, фото-1

Особливістю біоперпарату Мікофренд® є також те, що у його формулу включені фосформобілізуючі бактерії – Bacilliusmegateriumvar.phosphaticum, Bacillussubtilis, Bacillusmuciloginosus, Enterobactersp., які здатні ґрунтові запаси малодоступних для рослин форм фосфору перевести у доступні.

Ще однією перевагою є те, що для якісного внесення сучасними сільськогосподарськими агрегатами препарат пропонують як у рідкій формі, так на торфовій основі з однаковим складом та титром мікроороганізмів.

Застосування мікоризного препарату Мікофренд® на полях України свідчить, що наприклад у Київській області застосування рідкої форми в рядок при сівбі кукурудзи забезпечило приріст врожаю цієї культури в одному з господарстві 0,7 т/га, а в іншому - 0,3 т/га. В умовах Вінниччини застосування торфової форми препарату Мікофренд® для обробляння насіння з нормою 4 кг/т збільшило продуктивність кукурудзи на 0,3 т/га, в умовах Рівненщини на 1,1 т/га, а в Черкаській області за критичної кількості опадів протягом вегетації – на 0,7 т/га. За внесення препарату в рядок при сівбі соняшника забезпечило приріст його врожайності у розрізі областей на 0,1-0,3 т/га. Доволі гарну ефективність – 0,24-0,80 т/га приросту насіння було отримано при застосуванні цього препарату під сою.

Отже, Мікофренд® є біопрепаратом нового покоління, що дозволяє раціональніше використовувати ґрунтові ресурси для покращання умов росту і розвитку культур та сприяє підвищенню їх продуктивності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...