• Головна
  • Тут повертають людей дожиття: острів здоров’я для військових в Ірпені
12:41, 17 березня 2021 р.

Тут повертають людей дожиття: острів здоров’я для військових в Ірпені

Ірпінь… Маленьке, затишне місто, розташоване за 20 км від столиці України. І за 700 км від лінії фронту на Донбасі. Проте війна не обійшла і це місто, котре позиціонується як «місто парків та здоров’я». Саме тут напружено й успішно діє колишній військовий госпіталь, а нині — Військово-медичний клінічний лікувально-реабілітаційний центр.

Зовні Центр нагадує не стільки медичний заклад, скільки зону відпочинку: розкішна природа, ліс, озеро. Тут би гуляти, насолоджуючись тишею, спокоєм і не думати про біль, кров, ампутовані кінцівки.

— А наші пацієнти тут і гуляють, — розповідає медична сестра з лікувальної фізкультури Марина Михайловська. — Природа дає ресурс для відновлення психологічного стану, фізичних можливостей. Крім того, у нас є три маршрути для реабілітації пацієнтів: на 800, 1300 і 2600 м. Так би мовити, поєднуємо приємне з корисним. Залежно від стану хворого лікар призначає один з цих маршрутів і по мірі зміцнення організму дистанція збільшується.

Розповідаючи про свою роботу, пані Марина весь час знічується, хоча медик вона досвідчений, у Центрі працює з грудня 2016 року, з дня відкриття її відділення, проходила стажування в Харківському інституті протезування. Ще й сьогодні може назвати прізвища всіх тих хлопців, яких вона в буквальному сенсі цього слова поставила на ноги. А ставити ой як важко! Бійців після ампутацій доводиться заново вчити ходити, мов малих дітей.

Реабілітація військовослужбовців в Ірпінському госпіталі

Реабілітація військовослужбовців в Ірпінському госпіталі

Щоправда, з роками прийшов досвід, якого на початку війни взагалі не було. Допомагають і західні партнери, зокрема з країн НАТО, які діляться своїми напрацюваннями й методиками, охоче приїздять до Центру з консультаціями. Головне завдання відділення, в якому працює Марина, — зміцнення м’язів кукси, покращення рівноваги, балансу пацієнтів, зміцнення м’язів збережених кінцівок, спини, для того, щоб хлопці могли вільно пересуватися на протезах. Коли пацієнт отримує протез, починається процес навчання ходьби на ньому, удосконалення навичок. Для цього використовується цілий арсенал засобів: спочатку бруси, потім милиці, ходунки. Коли пацієнт починає почувати себе впевненіше, відбувається перехід на більш складніші, активніші вправи. Це і пересування біговою доріжкою, сходами, а вже потім пересічною місцевістю. Справжнісінька школа ходіння!

Реабілітація військовослужбовців в Ірпінському госпіталі

Реабілітація військовослужбовців в Ірпінському госпіталі

Які ж результати роботи цієї «школи»?

Ось кілька прикладів. Один з ветеранів АТО, який втратив дві нижні кінцівки на рівні стегна, після реабілітації підкорив на протезах Говерлу. Інший із трьома ампутованими кінцівками нині катається на адаптованих лижах, одружився, всиновив двох дітей. І, нарешті, увесь світ обійшла світлина ветерана 72-ї бригади Ольги Бенди в українській вишиванці і на протезі, котра внаслідок поранення на фронті втратила ногу, але не втратила жаги життя і впевненості у своїх силах.

Відділення реабілітації пацієнтів з ампутованими кінцівками є унікальним. Такого немає в жодному медичному закладі Міністерства оборони. Загалом же, як розповів начальник Військово-медичного клінічного лікувально-реабілітаційного центру полковник медичної служби Андрій Кіх, хоча специфікою Центру є допомога постраждалим після поранень кінцівок, тут проводиться також реабілітація і після інсульту, черепно-мозкових травм легкого та середнього ступенів, інтервенцій на серці.

Центр має 10 ліжкових відділень, зокрема хірургічне відділення, де проводяться операції на черевній порожнині, на органах малого тазу, деякі операції на судинах. Також є травматологічне відділення, де оперують пацієнтів з наслідками травм. Крім того, активно працюють терапевтичне відділення, відділення неврології, кардіології, пульмонології, дерматології тощо.

У планах — відкриття цього року нового відділення реабілітації пацієнтів з наслідками травм, поранень та захворювань центральної нервової системи. Таке відділення є тільки у Військово-медичному центрі Західного регіону у Львові. Покращується діагностична база, адже успішна діагностика — це половина шляху до видужання пацієнта. Завдяки керівництву Міністерства оборони України та Генштабу, Центр отримав японський томограф, Трастовий фонд НАТО допоміг із сучасним реабілітаційним обладнанням. Крім того, в арсеналі військових лікарів є різноманітні реабілітаційні комплекси, баланс-тренажери, призначені для пацієнтів із черепно-мозковими травмами.

Реабілітація військовослужбовців в Ірпінському госпіталі

Реабілітація військовослужбовців в Ірпінському госпіталі

Не забуває керівництво Центру і про побутові умови для більш комфортного перебування на лікуванні постраждалих на фронті захисників Батьківщини. Планується придбання нових меблів, продовження ремонтних робіт, зокрема, їдальні. До речі, про їдальню. Цього року тут перейшли на систему харчування за каталогом. В результаті і вибір продуктів збільшився, і раціон покращився. Задоволені всі.

У госпіталі отримують медичні послуги мешканці Ірпеня, Бучі та Гостомеля

Заслуженою славою Військово-медичний клінічний лікувально-реабілітаційний центр користується не тільки серед військовиків. Чимало мешканців Ірпеня, Бучі, Гостомеля також щиро завдячують його лікарям за порятоване здоров’я. Ще 1996 року було внесено пропозиції щодо можливості надавати медичні послуги цивільному населенню. Пропозиції було прийнято, МОЗ України провело відповідні акредитування та ліцензування — і робота у цьому напряму розпочалася. Керівник Центру Андрій Кіх переконаний, що це один з елементів конкуренції, який позитивно впливає на розвиток медичних закладів. Коли є здорова конкуренція, то є й бажання організовувати надання послуг на кращому рівні. Кошти, які отримує Центр, спрямовуються на підтримання життєдіяльності закладу та покращення його матеріальної бази. Тому всі громадяни з числа цивільних, які мають таке бажання, можуть прийти, украсти договір, сплатити певну суму й отримати необхідне лікування. Ті ж, хто вже скористався послугами Центру, можуть підтвердити: військові лікарі — справжні професіонали.

— Ми маємо працювати на максимумі наших можливостей, — говорить Андрій Кіх. — Ми ж не за рейтинги боремося, ми повинні відповідати за свою роботу. Звичайну роботу: повертати людей до життя!

Ігор Парубський

Підписуйтесь на нас у ФейсбукІнстаграм, Телеграм та YouTube, щоб не пропустити цікавих та актуальних новин Ірпеня та регіону! 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ірпінь #Ирпень #медицина #госпіталь #реабілітація #військовослужбовці
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...