• Головна
  • Як швидко вилікувати нежить у дитини і дорослого. Як відновити нюх та смак
Новини компаній
10:30, 11 травня 2021 р.

Як швидко вилікувати нежить у дитини і дорослого. Як відновити нюх та смак

Новини компаній
Як швидко вилікувати нежить у дитини і дорослого. Як відновити нюх та смак, фото-1

Причини гострого та хронічного нежитю

Риніт або нежить - це реакція організму на подразники, що проявляється в запаленні слизової оболонки носа. Подразниками / факторами є сильна загазованість повітря, переохолодження, різноманітні алергени, мікроби та віруси. До симптомів відносять: виділення з носа, утруднення дихання через ніс, відчуття печіння в порожнині носа, чхання. Найпоширеніші види риніту:

  • алергічний
  • вазомоторний
  • інфекційний

Алергічний спричинюється пліснявою, пилком та іншими алергенами. Під час алергічного риніту характерна наявність нежитю без температури. При цьому присутні водянисті виділення, свербіння, закладеність носа. Інколи сезонну алергію плутають з COVID-19, оскільки також можлива повна втрата нюху та смаку при нежиті. В такому випадку самодіагностика протипоказана - одразу необхідно звернутися до лікаря, якщо є підозра на коронавірус.

Інфекційний риніт провокується бактеріальною інфекцією, а вазомоторний виникає як наслідок вірусної інфекції, сильного стресу, ендокринних захворювань та ін. Тому особливо важливо підібрати безпечний засіб від нежиті, який відповідає збуднику захворювання.

Як вазомоторний, так і інфекційний риніт можуть перебігати в гострій і хронічній формі. При гострому риніті запалення найбільш виражене в області носових раковин:

  • сухість та свербіж в носі, чхання, здатність розрізняти запахи знижується
  • через добу-дві проявляються ознаки сильного нежитю: дихання ускладнене, з'являються серозно-слизові виділення, спостерігається набряк слизової оболонки. Тут доречно використовувати препарати від нежиті, а їх легко можна знайти на сервісі https://liki24.com/uk/
  • на третій стадії кількість виділень зменшується, вони стають слизисто-гнійними. Набряк при цьому зменшується.

Якщо не подбати вчасно про те, чим і як вилікувати нежить, він може перейти у хронічну форму. Чхання, виділення з носа, закладеність, відтік слизу по задній стінці глотки - це все характерні ознаки хронічного нежитю. Вчасне лікування гострого риніту позбавить від необхідності регулярно рятуватися від цих симптомів.

Сильний риніт свідчить про те, що слизова оболонка працює над видаленням сторонніх агентів. Закладений ніс без нежиті означає, що на поверхні слизової оболонки носа немає сторонніх агентів або що механізм утворення слизу дав збій. Можливі причини:

  • пересушене повітря, яким дихає людина
  • поліпи
  • пухлини
  • сторонні предмети в носовій порожнині
  • аденоїдні вегетації

Причини закладеного носу без нежиті у дітей ті ж самі, що й у дорослих. Зауважте, що, наприклад, наявність аденоїдів часто діагностується у дітей дошкільного віку. Відсутність своєчасного лікування може призвести до видалення аденоїдів хірургічним шляхом. Обов'язково зверніться до лікаря-оториноларинголога для визначення причини закладеності.

Що робити при нежиті в немовлят

Батькам необхідно звернутися до педіатра одразу після появи перших ознак риніту в дитини. Саме в лікаря можна дізнатися, чи можна купати дитину при нежиті. Педіатр продіагностує захворювання та проконсультує щодо купання та препаратів, які допоможуть швидко подолати нежить і підійдуть дитині згідно віку. Наприклад судинозвужувальні препарати при нежиті у немовлят слід використовувати виключно за призначенням лікаря.

При лікуванні немовлят можна використовувати сольовий розчин. Він покликаний очищати носову порожнину від скупчень слизу і бактерій. Його часто застосовують при хронічному риніті або під час нежиті у новонародженого як засіб для промивання та розм'якшення кірочок.

Один із методів як вилікувати нежить у дитини - видалення надлишкового носового секрету в дітей за допомогою гумової груші або вакуумного приладу. Це допоможе відновити носове дихання і його рекомендується використовувати в поєднанні з іншими терапевтичними методами.

Чим лікувати нежить в дорослих

Визначившись із симптомами, необхідно проконсультуватися з лікарем, чим лікувати нежить. Терапевт або отоларинголог проведуть діагностику, визначать ліки, які слід вживати або направлять на додаткові обстеження.

Якщо вас цікавлять способи, як вилікувати хронічний нежить в домашніх умовах, то інтернет-ресурси пропонують найрізноманітніші варіанти: сік алое / каланхое, сік цибулі, вдихання диму від тліючих паличок часнику та ін. Небезпека в тому, що таким чином можна пошкодити слизову, а також втратити час і здоров'я у випадку серйозного захворювання.

На щастя сьогодні доступна ефективна діагностика і доступні різні варіанти, чим вилікувати нежить. Залежно від причин риніту визначаються засоби для лікування. Наприклад, антигістамінні препарати будуть дієві при алергії. А противірусні засоби в боротьбі зі шкідливими бактеріями й інфекцією. Останні можна придбати у вигляді крапель, таблеток, сиропу, спрею.

Якщо ви прихильник лікування травами, то краще проконсультуватися з лікарем, які комплексні збори допоможуть у вашому випадку. Їх можна придбати в аптеках і вони допомагають зняти набряк в носі, полегшити дихання, зменшити кількість слизових утворень, зняти алергічні прояви. Для профілактики нежитю у вагітних можна підібрати імуностимулюючі збори, такі як грипофітол, синуфітол тощо.

Судинозвужувальні препарати ефективні для тимчасового полегшення дихання та усунення виділень з носа, продаються у вигляді крапель. При тривалому нежиті їх необхідно застосовувати дуже уважно - не довше 3-10 днів (згідно конкретної інструкції), інакше лікування може піти на шкоду.

Згідно досліджень науковців, втрата нюху при нежиті свідчить про алергію або наявність вірусних інфекцій (наприклад запалення дихальних шляхів, застуда). Причина втрати нюху - закладений ніс. Оскільки в сприйнятті смаку беруть участь і язик, і ніс, при закладеному носі смак пропадає також. Щоб швидко відновити нюх і смак, треба лікувати саме закладеність, підбираючи необхідні препарати.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...