• Головна
  • Держава дає Ірпеню кредит на будівництво шкіл і садочків
Актуально
14:26, 22 грудня 2021 р.

Держава дає Ірпеню кредит на будівництво шкіл і садочків

Актуально
Держава дає Ірпеню кредит на будівництво шкіл і садочків

Держава надає Ірпеню кредит у розмірі 440 мільйонів гривень для будівництва соціальної інфраструктури. Про підписання відповідної угоди Ірпінською радою 21 грудня повідомив державний "Укрексімбанк".

Читайте також: У 2022 році в Ірпінській громаді відкриють 3 нові дитсадки

За інформацією пресслужби банку, строк використання кредитної лінії до 60 місяців, вибірка коштів буде протягом 2022 та 2023 років.  

Цю інформацію редакції 04597 підтвердили в міській раді. І ми вияснили для вас усі деталі.

Куди витратять кредитні 440 мільйони?

Як поясним в коментарі  Ірпінський міський голова Олексанр Маркушин, отримання такої кредитної лінії, це велика довіра до міста з боку держави.

«Наша бюджетна сфера і цей договір пройшли перевірку та погодження у Мінфіні та Національному банку. Це свідчить про великий ступінь довіри до нас, і це вигідно нашій громаді», - пояснив Маркушин.

Процентна ставка по кредиту складає 12% і це набагато менше ніж вартість дорожчання будівельних матеріалів і робіт для наших соціальних об’єктів. 

«Якщо 2-3 роки тому ми будували садочок умовно за 30 мільйонів, то сьогодні він уже коштує під 60 мільйонів. Таким чином, отримавши цей кредит, ми швидко за два роки збудуємо школу і ряд садочків по цінах, які набагато нижчі, аніж якби ми будували все це поступово», - пояснює міський голова.

Хто буде повертати кредит?

Ірпінь має один із кращих в області бюджетів розвитку, який щорічно зростає. Ця динаміка триває останніх 6 років. «Ми прийняли місто в минулому році з прогнозним бюджетом розвитку 176 мільйонів, а завершуємо цей рік з підсумками бюджету розвитку в 300 мільйонів. Далі буде більше. Ми спокійно зможемо повернути ці кредитні кошти», - запевняє Олександр Маркушин.

А що кажуть фінансисти?

За словами начальника фінансового управління Євгенії Данилюк, жодних проблем із обслуговуванням та поверненням кредиту не передбачається. «Ми провели значну аналітичну та підготовчу роботу і можемо твердо сказати, це нам вигідно. Далеко не всі громади отримають таку фінансову довіру та можливість скористатися дешевими ресурсами держави», - пояснила Данилюк. 

Реальний розрахунок чи авантюра?

Кредит під такий низький відсоток надзвичайно вигідний Ірпеню. «Якщо кредитна ставка складає 12%, то будівельні матеріали за останній рік подорожчали практично на 50%. Завдяки кредиту місто побудує садочки і школи значно дешевше і швидше, аніж без нього», - пояснює депутат Ірпінскої ради Максим Плешко.

Тим більше, школи і садочки потрібні уже сьогодні. Якщо їх будувати силами власного бюджету, проблему швидко не вирішити. Тут потрібні нестандартні, сміливі рішення та ефективне управління бюджетом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ірпінь #Ирпень #Маркушин #мер #школи #садочки #кредит #освіта
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...