• Головна
  • Ринок нерухомості України: ситуація на кінець 2021-го і прогноз на 2022 рік
Новини компаній
15:55, 24 грудня 2021 р.

Ринок нерухомості України: ситуація на кінець 2021-го і прогноз на 2022 рік

Новини компаній
Ринок нерухомості України: ситуація на кінець 2021-го і прогноз на 2022 рік, фото-1

Наприкінці минулого місяця будівельна компанія «Київміськбуд» повідомила, що з кінця грудня підвищує ціни на новобудови Києва. Це вже третє подорожчання об’єктів забудовника за поточний рік, а оскільки саме ця компанія задає тон не тільки в столиці, а й по всій країні, очікувати стрибка розцінок варто чи не на всі квартири на первинному та, як наслідок, вторинному ринках. У сьогоднішньому матеріалі розповімо про причини чергового збільшення прайсу, а також про те, чим ще відзначився кінець 2021-го та чого чекати у наступному році.

Чому житло знову дорожчає

Фахівці «Київміськбуду» пояснюють ріст цін такими факторами:

  • Здорожчання собівартості спорудження (розцінки на будівельні матеріали й роботу будівельників) на 20-25%.
  • Підвищення вартості енергоносіїв в середньому на 20%.
  • Пандемія. Враховуючи збитки, які принесли перші періоди карантину, виробники будівельних матеріалів закладають у вартість свого продукту можливі ризики на випадок нового локдауну.

За словами спеціалістів, ринок нерухомості не може функціонувати відірвано від реалій економіки, значною частиною якої є. Після підвищення прайсу на квартири в столиці, зростуть розцінки й на квадратні метри у Київській області, зокрема на новобудови Ірпеня та інших міст.

Наскільки зросла вартість столичного житла у 2021-му

За підрахунками експертів первинного ринку, за поточний рік розцінки на столичне житло підвищились в середньому на 30%. Стрибок вартості окремих об’єктів фіксується на рівні цілих 40%. З початку жовтня прайс на квартири комфорт- та економ-класу, загальна частка яких складає 70% від усіх пропозицій, дещо стабілізувався. Це пояснюється насамперед тим, що пік розцінок вже пройдено – восени вони досягли економічно обґрунтованого максимуму.

Ринок нерухомості України: ситуація на кінець 2021-го і прогноз на 2022 рік, фото-2

Як показала практика, українці не готові або просто неспроможні платити оголошену девелопером ціну. Окремі експерти стверджують, що потенційним покупцям просто потрібен час, аби звикнути до нових розцінок. За їхніми словами, з середини січня, після новорічних свят, попит знову почне збільшуватися.

Які квартири мали найбільший попит

Як показують статистичні дані, великою популярністю в році, що минає, традиційно користувались оселі з однією або двома кімнатами з середньою площею у 60 кв. м. Частка таких квартир на первинному ринку склала більше 80%. Якщо говорити про стадію будівництва, то більшість покупців обирали квадратні метри в житлових комплексах, які планується ввести в експлуатацію протягом року.

Скільки коштує житло у Києві в грудні

Спеціалісти вітчизняного ринку нерухомого майна називають 2021-й рекордним роком, адже так стрімко прайс на квадратні метри востаннє зростав ще у 2015-му. Цілих 5 років вартість квадрата у столичних житлових комплексах становила 20-25 тис. грн., але у 2020-му, після закінчення карантину, ціни почали невпинно повзти вгору. Поточний ж рік побив будь-які рекорди. Так, в перші місяці квадратний метр продавався за 27,5 тис. грн., а вже восени його середня ціна становила 33 тис. грн.

Остаточна вартість квартири буде залежати від класу житлового комплексу, а також місця розташування оселі. Найдорожче житло очікувано зосереджено в Печерському районі (67,5 тис. грн./ кв. м.), а найдешевше варто шукати у Деснянському (від 22 тис. грн./кв. м.).

Ринок нерухомості України: ситуація на кінець 2021-го і прогноз на 2022 рік, фото-3

Чому під кінець року зменшився попит на житло

Окрім стрімкого подорожчання існує ще кілька причин того, що українці почали менше цікавитись покупкою житлоплощі. Так, потенційні покупці не поспішають вкладатись у квадратні метри через військову загрозу з боку Росії. Якщо говорити про інвесторів, то їх відлякують нещодавно ухвалені Верховною Радою зміни до Податкового кодексу, відповідно до яких громадяни, які продають третій або більше об’єкт за рік, мусять сплачувати до державної скарбниці 18% податку. Цікаво, що найбільше попит впав на новобудови економ-класу (40%), для житла комфорт та преміум сегментів падіння попиту становить 30% і 25% відповідно.

Чого очікувати у 2022 році

Як стверджують спеціалісти українського ринку нерухомості, перші місяці 2022-го будуть чи не найстабільнішими за довгий період. Проте вже навесні почнеться чергове подорожчання житлоплощі. За їхніми прогнозами, загальний стрибок вартості квартир за перше півріччя становитиме 5%. Причинами чергового етапу здорожчання називають високий рівень попиту, нестабільний курс гривні та інфляцію. Ці ж фактори частково стали причиною росту цін і у поточному році. Що ж стосується другого півріччя наступного року, то робити прогнози на цей період через нестабільну економічну ситуацію та пандемію поки зарано.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...