• Головна
  • Плитка для стін та підлоги: в чому відмінності
Новини компаній
16:03, 18 серпня 2022 р.

Плитка для стін та підлоги: в чому відмінності

Новини компаній

Збираючись провести ремонт у помешканні, потрібно правильно підібрати облицювальні матеріали. Якщо для спальної кімнати та вітальні зазвичай використовують шпалери, то для кухні та ванної оптимальним рішенням стане плитка. Її в широкому асортименті пропонує інтернет-магазин PLITKA4YOU, тож проблем з вибором не виникає. Навіть навпаки, можна підібрати матеріали під будь-який стиль інтер’єру.

Перевага плитки над шпалерами полягає в тому, що їй не страшна волога. Тобто, такий матеріал не накопичує вологу, стійкий до плям та бруду, і його можна мити. Звісно, у продажу є й шпалери для миття, але вони все рівно мають менший експлуатаційний термін у порівнянні з плиткою, до того ж, зменшена і стійкість до зношення.

Окрім стін, плитка також використовується у якості покриття для підлоги. Вона є чудовою альтернативою лінолеуму та ламінату, бо запас міцності набагато більший. На відміну від лінолеуму, на плитці не залишається продавлювань від меблів та важкої побутової техніки. Та й плями видаляти значно простіше, а це саме те, що потрібно для кухні.

Однак далеко не всі користувачі розуміють різницю між облицювальними матеріалами для стін та підлоги. На перший погляд дійсно може здатися, що вони однакові, адже в обох випадках мова йде про плитку. Проте, при детальному розгляді можна виявити певні відмінності, які варто враховувати при виборі будівельних матеріалів.

Особливості плитки для стін

Плитка для стін характеризується наступними особливостями:

  • Менша вага, завдяки чому не виникає навантаження на стіни. Це критичний момент для старих будівель, бо не кожна стіна здатна витримати подібну вагу, а укріплення стін викликає додаткові фінансові витрати;
  • Менша товщина. Навантаження на саму плитку майже не здійснюється, а тому немає сенсу робити даний матеріал зі збільшеною товщиною. Чим більше товщина, тим, відповідно, вища й ціна облицювального матеріалу. До того ж, витрат суміші для укладання тонкої плитки потрібно менше;
  • Розмаїття поверхонь. Для стін однаково підходять плитки як з шорсткою поверхнею, так і з глянцевою, тут обмежень немає.

Щодо розмірів, то загалом вони однакові в обох випадках. Хіба що мозаїка (дрібні плитки) частіше використовується саме для стін, і то, лише для покриття певної ділянки.

При виборі дизайнерських рішень обмеження стосуються лише площею приміщення. Адже для великої кухні рекомендовано вибирати велику або середню за розмірами плитку, бо мала буде виглядати надто складно для сприйняття. А для малих приміщень варто звернути увагу на світлі відтінки, бо темний колір візуально зробить кухню або ванну кімнату ще меншою.

Особливості плитки для підлоги

Коли вибирається плитка на підлогу, обов’язково враховують те, що по ній будуть ходити. А це означає, що даний облицювальний матеріал повинен бути якомога міцнішим. Відповідно, плитка має більшу товщину у порівнянні з плиткою для стін.

Тут немає обмежень стосовно ваги матеріалу та шару суміші, бо підлога здатна витримати будь-яку вагу. А ось до поверхні є певні обмеження. Наприклад, вона не може бути глянцевою, адже на такій підлозі легко послизнутися, особливо, коли розлита вода або підвищений рівень вологи. Тож, переважно плитка для підлоги має шорсткість. Це трішки ускладнює догляд за плиткою, проте можна використовувати будь-які миючі засоби, в тому числі й порошкові, адже подряпини не страшні в даному випадку.

За розмірами матеріал представлений переважно середніми та великими плитками. Малі використовувати нераціонально, надто довгий буде процес укладання, а естетичність – доволі відносна. Хоча у комбінації з великими плитками, згідно авторського дизайну, цілком гарний варіант.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...