• Головна
  • Яким буде врожай в Україні у 2023 році
Новини компаній
14:17, 18 січня 2023 р.

Яким буде врожай в Україні у 2023 році

Новини компаній
Яким буде врожай в Україні у 2023 році, фото-1

Питання врожайності сьогодні набуло однієї з першорядних значимостей. Україна, як одна з головних житниць Європи, не має можливості постачати таку ж кількість пшона, якою вона була торік. Обсяги постачання злакових із території країни суттєво знизилися.

Так, Україна у 2022 році зібрала 19 млн тонн пшениці замість 32,3 млн тонн у 2021 році. Через брак урожайності під удар підпадають не лише країни Європи, а й африканські держави, які традиційно страждають від голоду. Тому врожай належного рівня в Україні у 2023 році має першорядне значення, і буде погано, якщо заявлені обсяги рівня 2021 року не будуть виконані.

Чого чекати надалі

Проблеми з логістикою та електропостачанням, що посилюються, роблять процес вирощування злакових культур в Україні нерентабельним заняттям. Скорочення врожайності пов'язане з низкою добре відомих світовій громадськості чинниками. Якщо минулого року зібрали 120 тонн, то вже поточного року обсяги скоротилися втричі — це серйозний показник. Експерти очікують на значний дефіцит не тільки української пшениці, зерна, а й бобових, рисової культури.

На тих територіях, де можливо вести повноцінну сільськогосподарську діяльність, держава має вжити вірних кроків щодо регулювання проблеми: зокрема, експерти заявляють про необхідність кредитування аграріїв. Такий крок сприяє початку великої посівної кампанії, загалом аграрії матимуть усі необхідні умови й засоби для початку посіву злакових та інших культур.

Варіант роздобути кошти для початку посіву — це використовувати ставки на спорт у гривнях. Гра на гроші в букмекерській конторі може принести істотний прибуток, головне — довірити свої гроші надійній компанії.

Що відбувається у 2023 році

Новий 2023 почався з рекордного падіння за останні 80 років температурного показника. Справа в тому, що з території Північної Африки прийшов сильний антициклон. На початку першого місяця нового року було зафіксовано від 13 до 15 градусів тепла. Фахівці-аграрії переконані: аномальне потепління погано позначиться на показниках сільського господарства.

З початку року намагаються відтворити «зерновий коридор», проте наразі цю ідею з низки причин не можна повністю реалізувати. Так, у портах скупчилася ціла серія кораблів із вантажем, які очікують на проходження інспекції. Цей процес загальмований і протікає не так швидко, як хотілося б багатьом.

Дуже сильно все залежить не лише від погодних умов, а й економічної та політичної ситуації в країні. Аграрії мають бути кредитовані й упевнені в завтрашньому дні — тільки так люди зможуть докласти всіх зусиль для того, щоби виконати поставлений державою план.

Залишається розраховувати на те, що природа буде прихильною щодо українських земель і вродить справді багатий урожай. Уряд водночас має сприяти розвитку сільськогосподарському й аграрному сектору зокрема. Аграрії, переконані в успіху та надійному тилу, виконають своє завдання — у цьому можна навіть не сумніватися.

Водночас важливо розуміти, що зменшення врожаю зернових призведе до обвалу в Україні вартості інфраструктурних активів, таких як порти, елеватори і транспортні засоби, а також різко зростуть світові ціни на пшеницю, кукурудзу та ячмінь. У такому сенсі особливо серйозно позначиться скорочення врожаю пшениці, оскільки наразі це одна з найполітизованіших культур, яка повністю пов'язана зі світовою продовольчою безпекою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...