Новини компаній
16:07, 9 травня

Індекс вільного ПСА

Новини компаній

ПСА або простатичний специфічний антиген – це білок, який виробляється клітинами простати та є індикатором стану органу (у разі розвитку новоутворення або запального процесу його рівень підвищується). Проведення дослідження на його визначення дозволяє не лише встановити точний діагноз, а ще й підібрати оптимальне лікування. Детально про аналіз на ПСА, його значення, показання та особливості розшифровки можна дізнатися тут https://nikolab.com.ua/uk/prices/1278-2/.

Індекс вільного ПСА, фото-1

Коли потрібно здавати аналіз?

Необхідність визначення індексу вільного ПСА може виникнути в таких випадках:

 • відхилення в результатах проведеного ректального дослідження;
 • порушення сечовипускання (біль, неприємні відчуття під час випорожнення сечового міхура, часте та утруднене сечовипускання);
 • відхилення в будові передміхурової залози, що були виявлені за результатами ультразвукового дослідження (збільшення розміру, наявність патологічних включень, зміна консистенції);
 • підвищений рівень ПСА до 2,5 нг/мл і вище за результатами попередніх досліджень;
 • плановий огляд чоловіків старше 50 років (у разі підвищеного ризику розвитку онкології з 40-45 років);
 • початок та завершення курсу лікування пухлини передміхурової залози;
 • моніторинг для виявлення рецидиву пухлини в простаті.

Інтерпретація результату

Результат дослідження на рівень ПСА інтерпретується в залежності від віку пацієнта та об’єму передміхурової залози. Максимально допустимим значенням є підвищення до 10 нг/мл. В такому випадку проводиться обчислення співвідношення вільного та загального ПСА між собою. Якщо співвідношення менше 15%, то лікар може запідозрити онкологію. Для підтвердження чи спростування діагнозу проводиться біопсія простати. Також біопсія призначається, якщо індекс ПСА перевищує 10 нг/мл.

Підвищення значення до 20-50 нг/мл вказує на множинні пухлинні ураження передміхурової залози. Якщо рівень в межах 50-100 нг/мл, це може вказувати на ризик появи метастазів у віддалених органах.

Якщо показник ПСА менше 2,5 нг/мл у чоловіків старше 50 років, то це говорить про мінімальний ризик розвитку злоякісної пухлини простати. Зниження загального рівня ПСА може спостерігатися у чоловіків, що страждають на ожиріння, через підвищену концентрацію естрадіолу.

Як підготуватися до проведення аналізу?

Щоб результати лабораторного дослідження були максимально достовірними, пацієнту варто підготуватися до його проведення. Підготовка полягає в наступному:

 • відмова від жирної їжі за декілька діб до проведення обстеження;
 • відмова від фізичних та психоемоційних навантажень впродовж тижня;
 • виключення з раціону алкоголю, енергетичних напоїв, міцного чаю та кави впродовж декількох днів;
 • відмова від сексу за добу до забору крові.

Вживати їжу останній раз дозволяється не пізніше 12 годин до забору крові.

Якщо чоловікові проводилися будь-які діагностичні або лікувальні маніпуляції в області малого тазу, то між ними та проведенням лабораторного дослідження крові має пройти щонайменше 1 тиждень.

Якщо пацієнту проводилося лікування простатиту, здавати аналіз можна лише через декілька місяців після його завершення. Також на результат можуть впливати деякі ліки. Тому якщо пацієнт приймає будь які препарати на регулярній основі, необхідно попередити про це лікаря.

Здати аналіз на визначення індексу вільного ПСА можна в лабораторіях «Ніколаб» https://nikolab.com.ua/uk/. Всі дослідження проводяться на сучасному обладнанні в стислі терміни. Щоб бути впевненим в отриманні максимально інформативного результату, пацієнту варто відповідально віднестися до підготовки, дотримуючись усіх рекомендацій лікаря.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...