Як підібрати покрівельний профнастил

Профнастил сьогодні вважається одним із кращих матеріалів для покрівельних робіт, у якому спостерігається ідеальне співвідношення ціни та якості. Сьогодні даний вид будівельного матеріалу масово застосовують у будівництві складів, промислових об'єктів і приватних будинків. Тому більшість людей цікавиться питанням, як вибрати профнастил.

Фахівці настійно рекомендують поставитися до вибору даного виду покрівельного матеріалу з максимальною відповідальністю, так як саме від цього вибору в подальшому буде залежати термін експлуатації покрівлі та будівлі.

Як підібрати покрівельний профнастил?

Що потрібно знати про характеристики профнастилу

Міцність даного виду будівельного матеріалу залежить від товщини листа та висоти гофри. Згідно з державними стандартами, товщина листа може бути від 0,1 до 0,6 мм, а висота гофри - від 10-ти до 114-ти мм. Чим вище кожна з цих характеристик, тим більш високою міцністю буде володіти лист. Однак для виконання покрівельних робіт рекомендують використовувати профнастил із висотою гофри від 20-ти до 60-ти мм.

Під час вибору покрівельного матеріалу варто звернути увагу на те, що металопрофіль має буквенне маркування. Для покрівельних робіт підходять листи з маркуванням «НС» і «Н».

Якщо профнастил має додаткове захисне покриття, він додатково маркується літерами А і В. Також періодично можна зустріти маркування R, яка повідомляє про наявність на аркушах капілярної канавки, що перешкоджає попаданню води в місцях з'єднання листів.

Різновиди покриття профнастилу 

Величезне значення при виборі покрівельного матеріалу має вигляд використовуваного покриття для захисту профнастилу. В даний момент найпоширенішими покриттями вважаються оцинковка та полімерне покриття.

Оцинковані листи мають сріблясту поверхню, відрізняються тривалим терміном експлуатації та порівняно невисокою ціною. Завдяки цим особливостям листи, оцинковані, масово використовуються для будівництва промислових будівель.

Профнастил із полімерним покриттям має більш високий рівень захисту від негативних факторів у порівнянні з оцинкованими листами, а також відрізняються широким вибором колірних рішень та більш високою ціною. Даний вид будівельних матеріалів використовується переважно для облаштування покрівель приватних будинків.

Чому приділити увагу при покупці профнастилу

При невдалій покупці даного матеріалу, необхідність заміни покрівельного покриття виникне досить швидко. Тому при підборі профнастилу важливо звертати увагу на такі моменти:

  • Зовнішній вигляд. Лист повинен мати ідеально рівну поверхню без потертостей, шорсткостей, тріщин і відколів покриття. У момент легкого згинання лист не повинен деформуватися, а при сильному - повинен зберігати форму.

  • Сертифікація. Сертифікат якості є обов'язковим пунктом при придбанні даного виду покрівельного покриття.

  • Корисна довжина листа. Бажано, щоб цей параметр був ідентичний розміру ската покрівлі, так як в противному випадку при виконанні робіт буде потрібно збільшення кількості стиків, що істотно знизить рівень гідроізоляції. Ідеальна довжина листа дорівнює довжині даху + 50 сантиметрів.

Рекомендуємо перейти на сайт https://psm-profile.com.ua та ознайомитися з даним видом матеріалу для покрівельних робіт.