Сучасний ринок пропонує величезний вибір будматеріалів, що дозволяє значно полегшити процедуру зведення та ремонту приватних будинків та інших споруд. Одним з таких варіантів вважається профлист, який може бути стіновим або фасадним. Сьогодні купити профнастил бажають з ряду переваг, а саме доступна ціна матеріалу разом з його високими експлуатаційними властивостями забезпечує величезну популярність і затребуваність серед споживачів. Причому у продажу представлені безліч варіацій та кольорів, що також є перевагою профлиста.

Основні переваги профлистов:

Висока міцність. Даний тип будматеріалів виготовляється з оцинкованої сталі. Залежно від типу, покриття таких листів буває двостороннім або полімерним. Завдяки цим перевагам забезпечується протидія матеріалу появи корозії. При необхідності через інтернет можна купити якісний і недорогий профнастил в на сайті bulat.ua.

Товщина робочого листа може бути від 0,4 до 0,7 мм. Завдяки цій особливості забезпечується максимальна міцність, необхідна для монтажу та застосування профнастилу практично в будь-яких умовах.

Жорсткість. Дана величина забезпечується за рахунок наявності трапецієподібних хвиль в конструкції.

Великий вибір кольорів полімерного покриття. Завдяки цьому можна вибрати практично будь-яке забарвлення і відтінок відповідно до особливостей ландшафту ділянки і дизайну будинку.

У продажу можна знайти листи профнастилу для установки на фасади або стіни зі стандартними розмірами. Завдяки цьому значно полегшується процедура загального розрахунку необхідного обсягу листів для установки.

Види профнастилу та критерії вибору

Будівельні матеріали можна розділити на дві групи відповідно до їх параметрами:

  • Розміри і маса листа, а також їх забарвлення.
  • Висота хвилі. Дана величина може бути від 6 до 18 мм.

Якщо довжина хвилі вище, такий матеріал зазвичай використовується для побудови каркасу. Інші різновиди профлистов частіше використовуються для зовнішньої обшивки будівель. За рахунок своєї універсальності цей тип матеріалів застосовується при облицюванні фасадів комерційних будівель та приватних будинків.

Особливості монтажу

Якщо установка матеріалу виконується самостійно, повинні враховуватися такі нюанси:

  • перш ніж приступити до виконання завдання, слід точно прорахувати, скільки буде потрібно матеріалів для монтажу, при цьому враховуйте, що профіль стикується внахлест;
  • також необхідно підготувати місце для установки - пам'ятайте про те, що для кріплення листів застосовуються спеціальні саморізи.

Після того, як процес монтажу буде завершено, необхідно перевірити правильність виконаних робіт. Всі поверхні повинні бути цілі, інакше згодом в місці пошкодження структури може утворитися іржа.