Види бетонних парканів та їхні переваги

Бетонний паркан – це універсальна конструкція, яка не втрачає своїх властивостей протягом десятиліть. Розмаїття моделей і форм, нові сучасні технології виробництва і поліпшені властивості матеріалів дають змогу виробникам пропонувати клієнтам з усієї України вибрати і купити недорого бетонні паркани та інші конструкції з бетону та залізобетону на будь-який смак. Окремий різновид бетонних огорож – європаркани. Це конструкції зменшеної ваги, які вирізняються поліпшеними декоративними властивостями. Ще один спосіб удосконалити зовнішній вигляд парканів – їхнє декорування металопрофілем.

 Основні різновиди бетонних парканів

 

  • Монолітні огорожі. Ці конструкції заливаються бетоном на місці, тому заздалегідь для монтажу необхідні фундамент, опалубка та арматура, яка служитиме каркасом. Заливка здійснюється пошарово. З огляду на високу трудомісткість такий спосіб монтажу огорож сьогодні не дуже популярний.

 

  • Збірні огорожі з плит. Паркани з плит, які виробляє, наприклад, компанія Ukfreewell, сьогодні застосовуються всюди і користуються великою популярністю. Вони складаються із залізобетонних плит, які ставляться на фундамент або кріпляться на попередньо встановлені стовпи або стакани – спеціальні опорні платформи. Ці плити відрізняються за товщиною, наявністю декору, конструктивними особливостями. Основні моделі та докладний опис характеристик кожної із них представлено в каталозі компанії «Укфрівел». Популярністю користуються суцільні та збірні конструкції.

 

  • Збірні огорожі з набраних плит найчастіше складаються з 4 елементів, верхній із яких є декоративним – на ньому виконується перфорація. Це поліпшує зовнішній вигляд паркану і практично не впливає на його міцність. Такі огорожі активно декорують, завдяки чому вони стильно виглядають. Ці конструкції називають європарканами. Для поліпшення зовнішнього вигляду парканів їх фарбують сумішами зі спецпросочуванням, покривають плиткою, виготовляють із декоративних блоків (одна або дві сторони блоку – декоративні, інші – рівні, як зазвичай).

Переваги огорож із бетону

Бетонні паркани, які виробляє компанія «Конкрейт Груп», характеризуються такими перевагами:

 

  • Висока міцність. Як і решта ЗБВ, вироби з бетонних плит дуже міцні, здатні витримувати серйозні навантаження. Наявність внутрішнього армування зберігає плити навіть тоді, коли бетонний шар виявляється частково зруйнованим.

 

  • Великі розміри. Бетонні плити великі, тому паркани з них виходять високими, масивними, їх важко здолати. Висота набраних парканів залежить від кількості використаних плит, тому може варіюватися. Стандартна висота європаркану, що складається з 4 плит, забезпечує надійний захист подвір’я від проникнення і сторонніх поглядів. Тому такі конструкції дуже популярні в Києві та інших великих містах.

 

  • Легкість монтажу. За наявності спеціальної техніки бетонні паркани встановлюються досить швидко. Після монтажу не залишається багато бруду, вийнятого ґрунту і сміття.

 

  • Розумна ціна. З огляду на термін експлуатації бетонних парканів та відсутність необхідності щорічного ремонту та оновлення, їхня вартість є більш ніж розумною. Як правило, паркани з бетонних плит надійно служать 40–50 років і навіть більше.