Вкрай важливо постійно слідкувати за власним здоров’ям, а не тільки в період пандемії. Однак саме коронавірусна інфекція призвела до підвищення пильності людей до свого самопочуття, оскільки вона впливає на роботу всіх систем, включаючи серце і легені. Тож сьогодні пульсоксиметр, призначений для вимірювання кисню в крові, став необхідною складовою домашньої аптечки. Про те, навіщо потрібен цей пристрій і як його вибрати, розповідаємо в статті.

aodb43DvfqpPijJ3Nm8msSCmZrcr8pHDASxRZVuIhQ0e56zE3W7yTJc8_iImScvTOT1FMHaLphzhG7x8nDTZVa7xvB4DpqrEarV36NQ-uK1C4lTM3dcbwKM0ho-1b5XkNqjxqxkA

Як працює пульсоксиметр?

Пульсоксиметр-оксиметр — це апарат, який розраховує рівень насичення (сатурації) крові киснем, а також частоту серцебиття. Принцип роботи приладу засновано на здатності гемоглобіну транспортувати молекули кисню, тобто він показує відсоток гемоглобіну здатен виконувати свою безпосередню функцію.

Чому це важливо? Нестача кисню в органах і системах порушує нормальне функціонування організму та може призводити до незворотних процесів руйнування клітин. Проте визначити це лише за самопочуттям неможливо, тому для вимірювання пульсу і сатурації крові потрібен спеціальний пристрій.

mOPYNGJDNHsNygLhUWfobIMQytJx0L2vBFFDdtqMJccxQKcibmnnSS7-xzAkdEX-OCZxN-QsnGQxei4Jh972HsNtv85acG9WiHT8Y224W-aFXFBsR-BsWfDdc2UkUP9sGgkYq4yf

Кому необхідний пульсоксиметр? Загалом усім, але є низка факторів, які передбачають обов’язкове застосування приладу:

 • хронічні захворювання дихальної системи;
 • активна спортивна діяльність, особливо екстремальні види;
 • необхідність діагностики стану недоношених немовлят;
 • поява симптомів кисневого голодування: посиніння губ, задишка, прискорений серцевий ритм тощо.

Також дитячий пульсоксиметр застосовується для первинної діагностики ГРВІ, на які часто хворіють малюки. Прилади також здатні діагностувати пневмонію та COVID-19.

Види приладів

Усі апарати поділяють на дві категорії:

 • стаціонарні (медичні);
 • портативні (спортивні).

Перша група пристроїв використовується переважно в лікарнях і лабораторіях. Це габаритні прилади з високою точністю показів та великою кількістю опцій. До них висуваються підвищені вимоги, а користування стаціонарним апаратом можуть тільки люди, які володіють спеціальними навичками.

Портативні пульсоксиметри мають невеликий розмір і призначені для використання неспеціалістами. Переважно саме такі прилади купують для побутового застосування, а також у спорті. Більшість моделей мають електронний монітор, де виводяться відомості в зрозумілому форматі.

Залежно від місця кріплення портативні пристрої можуть застосовуватися на пальці, нозі, зап’ястку, мочці вуха тощо. Спортсмени часто вибирають саме апарати, які кріпляться на зап’ясток, а в побуті найбільший попит мають прилади на палець.

Вибираємо дитячий пульсоксиметр: основні параметри

Якщо ви хочете вибрати пристрій, яким зможе користуватися дитина, насамперед слід зрозуміти, що пульсоксиметр для дітей насправді нічим не відрізняється від моделей для дорослих. Тому орієнтуйтеся на технічні параметри:

 • допустима похибка — авжеж, побутові варіанти поступаються стаціонарним моделям у точності, але краще вибирати пульсоксиметри з мінімальною похибкою;
 • вага та габарити — чим менший прилад, тим зручніше його брати з собою в подорожі. Особливо він знадобиться альпіністам;
 • швидкість — хоча допустимим є показник до 20 секунд, для дитячого користування все ж краще вибрати більш швидкі апарати;
 • функціональність — окрім сердечного ритму та рівня кисню в крові, сучасні девайси здатні вимірювати й інші показники;
 • сповіщення — окремі прилади оснащені функцією звукового сигналу, яка активується, якщо показник нижчий за норму;
 • виробник — краще вибирати товари від виробників з високою репутацією, які мають сертифікати на випуск медичного обладнання.

pSceJMq6GfCChbZzU9qx6-9fUxR9f0AXDyfkMqZkUBQkKTKrTUVhOPfRXYLukkan-11tA6WAv-cL6hzOysHaTK6nL_cHZ_TXRkz_4cp73ysVQKOPRWyyrBl1Up0m6EmI12Y9nEkw

А ще зверніть увагу на дизайн. Деякі виробники випускають прилади із зображенням тварин чи мультяшних героїв. Такі апарати зацікавлять малюка, тож вам не доведеться вмовляти його виміряти показники.

Пульсоксиметр може стати в пригоді кожному, тож краще мати його у своїй аптечці. Щоб пристрій працював коректно, рекомендуємо вибирати його, спираючись на основні параметри.