Пошуковий магніт — конструкція, що складається з металевого корпусу, неодимового магніту та рим-болта. Неодимовий магніт характеризується високими магнітними властивостями, оскільки в його склад входить рідкоземельний елемент неодим (Nd). Виготовляється шляхом плавлення неодиму, бору, заліза та інших компонентів.

Розрізняється за марками та класами: літерні значення вказують на максимально допустимий температурний режим, цифрові — на силу, необхідну для відриву магніту від поверхні. Примітно, що «неодим-магніт» може використовуватись при низьких температурах без втрати властивостей. Якщо порушити умови експлуатації та перевищити дозволену температуру, то магніт втратить свої магнітні властивості.

З огляду на те, що Nd-магніт нестійкий до механічних пошкоджень і вологості, його поміщають у металевий, оцинкований корпус. Таким чином, пошуковий магніт можна використовувати в різних несприятливих умовах (у солоній та прісній воді, у вигрібних ямах т.д.). Відстань між корпусом та самим магнітом, як правило, заповнюють епоксидною смолою.

Сила на відрив пошукового магніту в технічній документації вказана з урахуванням ідеальних умов. Для того, щоб створити такі умови, металевий предмет повинен мати рівну та чисту поверхню, а прикладена сила бути строго перпендикулярною. Не менш важливим є площа магніту. Чим вона більше, тим складніше відірвати пристрій.

Різновиди пошукових магнітів

Пошуковий магніт буває одно- та двостороннім. З огляду на цей факт, рим-болт в односторонніх пристроях встановлюється у середині (в наскрізний отвір), в двосторонніх виробах монтується два: один в центрі (наскрізний), інший збоку. Рим-болт — металевий стрижень з кільцем, різьбленням та гайкою. Різьба призначена для вкручування його у пошуковий магніт, а кільце — для кріплення троса, ланцюга, мотузки.

У чому відмінності одно- та двосторонніх пошукових магнітів? Однозначно відповісти на це питання не можна, оскільки необхідно знати його призначення. Магніт пошуковий двосторонній має дві робочі поверхні, однак і важить такий пристрій набагато більше. Як правило, рим-болт, що розташований збоку, використовується, коли пошуковий магніт закидають і протягують по дну водойми.

Особливим різновидом даних виробів є пошукові трали. Призначені вони для обробки великих пошукових площ. Конструкції великі і важкі. Використовувати можна в піску, воді, землі, листі. Якщо металевий предмет буде розташований на глибині, магніт буде притягатися саме в тому місці. Відрізняються розміром та формою від стандартних круглих пошукових магнітів.

Сфери застосування пошукових магнітів

Пошуковий магніт може використовуватись:

  • В якості підвісного пристрою для утримання предметів і інструментів. Використовується на будівництвах, СТО, гаражах і всюди, де це необхідно. Іноді, замість рим-болта використовується гачок.
  • В роботі — для пошуку металовмісних предметів. Застосовують криміналісти, археологи та ін. Також використовують фізичні особи для пошуку металобрухту з подальшим збутом.
  • Як металлоуловітель, коли необхідно очистити сировину від феромагнітних частинок (або іншого металевого бруду). Застосовують при видобутку золота. За таким же принципом працюють магнітні сепаратори на виробництвах.
  • Як магніт для хобі, який можна взяти з собою на риболовлю, в похід, в ліс.

Купити пошуковий магніт можна у нас. Гарантуємо великий вибір форм та розмірів, високу якість продукції і адекватні ціни!