Карабін для сходження - один з основних елементів гірського спорядження. Скелелазіння приносить з собою масу веселих та захоплюючих вражень, а також багато ризиків для вашого здоров’я та життя. Тому правильний вибір альпіністського обладнання є надзвичайно важливим питанням.

Карабін виступає в ролі з’єднувача, оскільки його основним завданням є швидке та ефективне з’єднання елементів. Безпека під час підйому в значній мірі залежить від карабінів, оскільки вони є ключовим елементом системи запобігання, що забезпечує вашу безпеку під час підйому.

Який карабін для сходження необхідно вибрати?

Вибираючи карабін для сходження, зверніть увагу на його довговічність та конструкцію, адже від цього залежить ваша безпека під час сходження. Ви виберете один карабін для запобігання та спусків (карабіни HMS), а другий - для створення швидких розтяжок. Карабіни відрізняються за формою, а отже і своїм призначенням. Ми представляємо всі доступні види карабінів для скелелазіння та їх призначення.

Карабіни овальні

Овальні карабіни найчастіше застосовуються для різних типів гірських пристосувань, зокрема для шківів, оскільки в такому зв’язку найменше тертя. Овальні карабіни доступні як у алюмінієвій версії, так і у сталевій.

D-подібні карабіни

D-подібні карабіни найбільш довговічні. Найчастіше їх поєднують зі стрічками та петлями. Завдяки своїй формі вони успішно використовуються з ширшими поясами. D-подібні карабіни мають обидві поперечні осі однакової довжини. Асиметричні карабіни D використовуються так само, як і звичайні карабіни D. Вони відрізняються від D-подібних карабінів тим, що одна з поперечних осей карабіна коротша за іншу.

Карабіни HMS

Карабін HMS - найпопулярніша модель карабіну для скелелазіння, і кожна людина, яка починає свою пригоду з альпінізму, напевно спочатку придбає карабін HMS. Карабін HMS незамінний під час спусків. Він добре працює з різними альпіністськими пристроями та ремінцями і забезпечує альпіністу високий рівень безпеки.

Карабіни для швидкого затягування

Карабіни для швидкого затягування - це найпростіші карабіни, що дозволяють створювати швидкі затяжки на будь-якому маршруті. Карабіни для швидких витяжок зазвичай мають замки, так що ви можете швидко і зручно підключатися до наступних точок на скелелазі.

Гібридні карабіни

Гібридні карабіни - це всі види модифікацій основних типів карабінів, які створені для того, щоб зробити сходження ще простішим. Вони створені як відповідь на потреби сучасних альпіністів.