Відсутність вентиляції у ванній кімнаті призводить до того, що в приміщенні збирається затхле повітря, зберігаються неприємні запахи вогкості, відзначають підвищену вологість. Все це негативно позначається на здоров'я мешканців. На стінах і стелях може з’явитися грибок, цвіль і інші шкідливі мікроорганізми. Для ефективної боротьби з такими наслідками буде потрібно вентилятор в ванну.

На сьогоднішній день існує велика кількість вентиляторів, які відрізняються своїми технічними характеристиками і продуктивністю в цілому. Для пошуку потрібної моделі важливо врахувати тип воздуховода, який використовується у Вашій вентиляційній системі в ванній кімнаті.

Більшість витяжних вентиляторів встановлюють в круглі або прямокутні канали. Кожен з виробників вентиляторів враховує зазначені стандарти, які стосуються типових розмірів приєднувальних патрубків: 100 мм, 125 мм і 150 мм.

Сучасні канальні витяжні вентилятори можуть бути використані для різних ванних кімнат - осьового або відцентрового типу. Крім того, надається додаткова можливість підключення різних допоміжних пристроїв: датчики руху і вологості, таймери включення / відключення.

Технічні параметри витяжних вентиляторів Вибираючи витяжки в ванну, важливо детально ознайомитися з технічними параметрами, які відрізняються в залежності від обраної моделі вентилятора:

  • Продуктивність. Цей критерій залежить від максимальної витрати повітряних мас за 1 годину роботи пристрою. Простіше кажучи, такий показник свідчить про те, який саме обсяг переміщуваного повітря використовується за конкретний проміжок часу.
  • Рівень звукового тиску в процесі роботи вентилятора у ванній кімнаті не повинен перевищувати 30 дБ. В окремих ситуаціях, коли особливо важливо зберігати тишу в приміщенні, виробники пропонують в продаж серію витяжних вентиляторів безшумного типу.
  • Клас захисту. З огляду на той факт, що такі пристрої працюють в умовах постійно підвищеного рівня вологості повітря, їх окремі елементи можуть піддаватися корозії і швидко виходити з ладу.

Тому краще всього вибирати витяжки, клас захисту яких становить не менше IP34.

Разом з правильною установкою вентилятора у ванній кімнаті вдасться створити і регулярно підтримувати ідеальний мікроклімат.