Сьогодні ви дізнаєтеся, як вибрати найбільш підходящий риболовний гачок. На щастя, риболовні снасті master-hooks.ua завжди хорошої якості. На жаль, виробники трохи ускладнюють вибір гачків, оскільки кожна компанія має свої розміри. Іноді навіть одна компанія випускає кілька або десятки видів гачків, і їх розмір варіюється, навіть при однаковій нумерації, тому важливо надати продавцю номер гачка, який ви хочете придбати.

Розміри гачків

Розмірам гачків присвоюються номери - вони починаються від 2 (найбільший гачок) до 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24 до 26 (найменший). Розміри відрізняються від компанії до компанії, тому ви не повинні "суворо" дотримуватися вищезазначеної нумерації. Найголовніше - вибрати гачки під тип та розмір риби, яку ви збираєтеся ловити. Зрештою, ви не можете покласти маленьку приманку на великий гачок, де вона буде видна рибі, це може пошкодити делікатну приманку, наприклад, черв'яка, і приманка буде поводитися не дуже природно. І навпаки - велика приманка на маленькому гачку закриє точку гачка, тому буде застрягати набагато менше. Те саме стосується вибору розміру гачків для вашого комплекту та обладнання - ви не зав'язуєте маленький гачок на товстій лінії і навпаки - великий гачок на тонкій лінії теж не підходить.

Види гачків

Незліченна кількість гачків трохи відрізняється один від одного за формою, але загалом існує чотири типи гачків.

  • Гачки CRYSTAL

Кришталеві гачки - це ті, що мають стиснену форму, така форма зазвичай зустрічається у невеликих гачків, які чудово підходять для риболовлі з білими хробаками, оскільки, розмістившись трохи нижче леза, вони поводяться природно, що збільшує кількість укусів.

  • Круглі ліктьові гачки

Круглі ліктьові гачки мають більші розміри і призначені для великих приманок, найчастіше рослинних, наприклад, кукурудзи, конопель, хлібної скоринки. Якщо ви хочете ловити рибу великими червоними черв’яками, рекомендується використовувати гачки з колючкою на валу, завдяки чому хробак не зісковзне.

  • Гачки з коротким та середнім хвостовиком

Інший тип гачків - короткий або середній хвостовик, які є найбільш універсальними та найчастіше використовуються рибалками.

  • Довгі гачки для хвостовика

З іншого боку, гачки з довгим хвостовиком полегшують відчеплення риби та найчастіше використовуються професіоналами для швидкої риболовлі, наприклад, уклейки.