Для комфортних поїздок водія і пасажирів взимку, а також для забезпечення оптимальних робочих властивостей транспортних засобів, виробники їх оснащують штатними системами опалення. Автомобільний опалювач – головне джерело теплого повітря в салоні під час морозів і холодів. Якщо підтримувати цей пристрій в справному стані і своєчасно проводити обслуговування машини, то навіть в суворих зимових умовах ви зможете пересуватися своїм авто з максимальним комфортом.

Принцип роботи та влаштування приладу

Конструкція радіатора автомобільної грубки доволі проста і зрозуміла. Цей пристрій виконує функцію звичайної квартирної батареї, але підключеної до системи опалення і охолодження двигуна. Працюючий мотор нагріває тосол, який за допомогою спеціальної помпи постачається спочатку в радіатор, а звідти вертається назад в двигун.

За тепле повітря в середині машини відповідає спеціальний вентилятор. Він нагнітає тепло в салон, проганяючи заборне повітря крізь канали радіатора грубки до авто, який нагрівається від гарячого тосолу. І щоб всі механізми і вузли справно і надійно працювали в будь-яку пору року, важливо використовувати тільки якісні мастила, інші автомобільні витратні рідини і комплектуючі.

Саме таку продукцію ви зможете придбати в інтернет-магазині ТЕМАН. В асортименті онлайн магазину товари перевірених виробників з відмінною репутацією: KYB, Sasic, SACHS, FAG, MOTUL, Comma Oil, Kroon Oil, Repsol, S-Oil і інших. Також на сторінках каталогу є великій вибір запчастин і витратних матеріалів для легкових авто, вантажівок різних моделей і марок. ТЕМАН працює з доставкою в місто Ірпінь і в будь-яку іншу точку України.

Можливі причини виходу зі строю опалювача

Із закінченням осені важливо перевірити стан опалювача машини, щоб не бути застигнутим зненацька зимовими суворими морозами і не мерзнути під час поїздок. Може статись, що опалювальна система не запуститься. Такому явищу може бути три пояснення:

  • засмітилися канали радіатора;
  • засмітилися соти;
  • стався витік рідини.

Саме останній пункт є найбільш вагомою несправністю опалювача. Вона може з'явитися внаслідок механічного впливу на конструкцію або від пошкодження корозією. Якщо штатний радіатор вироблений із міді, то його можливо повернути в робочий стан, запаявши місце витоку. Якщо на авто був встановлений алюмінієва грубка, то краще замінити всю конструкцію на нову.

При засміченні каналів або сот проблему можна вирішити самостійно, виконавши очистку радіатора за допомогою спеціальних засобів. Щоб уникнути погіршення ситуації і не спричинити більшої шкоди для свого транспортного засобу, краще довіряти таку процедуру спеціалістам.

При грамотному обслуговуванні і використанні лише якісних деталей, запчастин, мастил, які можна за вигідною ціною придбати в інтернет-магазині ТЕМАН, ваш автомобіль буде працювати надійно навіть в найлютіші морози.