Взимку організм потребує більше уваги, оскільки змінюється режим харчування, скорочується світловий день, знижується температура повітря. Підтримати здоров'я можна кількома простими способами.

Як піклуватися про здоров'я взимку?

Серед способів зміцнення здоров'я, корисних для кожної людини, можна виокремити декілька основних:

  • здоровий раціон;

  • вживання вітамінів;

  • достатня кількість води;

  • фізична активність;

  • регулярний сон.

Одна з причин, що призводить до слабкості та вразливості організму взимку, — це відсутність свіжих овочів та фруктів у раціоні. Влітку вони переважають, а в осінньо-зимовий період свіжої рослинної їжі стає менше. Через це зменшується кількість отриманих вітамінів, а без них організм гірше засвоює решту корисних речовин.

Саме тому взимку рекомендується вживати вітаміни та мікроелементи в таблетках. Харчові добавки українського та зарубіжного виробництва можна придбати на сайті mednex.com.ua. Перед початком вживання бажано отримати консультацію лікаря та дізнатися, яких саме вітамінів бракує вам. Зазвичай прописують комплекси з вітамінами А, В, С, В, Е, а також мікроелементи (залізо, цинк).

Крім того, важливе значення має баланс рідини в організмі. Достатню кількість води має вживати кожна людина, не лише спортсмени. Пам'ятайте, що кава воду не замінює, а навпаки — сприяє зневодненню. Тому після вживання кави відразу варто випити стакан води. Упродовж дня необхідно випивати не менше одного літру воду, а влітку — півтора-два літри.

Сон та фізична активність у зимовий період

Принциповими для загального стану здоров'я є сон, його якість. Оскільки взимку світловий день скорочується, варто лягати спати раніше і спати на годину довше. Це дозволить уникнути виснаження, дратівливості, втоми. Крім того, організм матиме час на відновлення ресурсів.

Взимку не треба уникати фізичної активності. Навіть якщо ви не збираєтеся відвідувати спортзал, можна ходити на прогулянки, коли дозволяє погода або тренуватися вдома. Достатньо 30 хвилин вправ на день — і організм вам подякує!