Взагалі, якщо мова йде про туристичне спорядження, якби само собою мається на увазі, що виїжджаєте ви не в міське середовище, а у досі дикі умови. Ніж вам там точно знадобиться.

Але який?

Ринок рясніє пропозиціями. Ножів зараз продається дійсно багато. І усі різні. Ще одна біда полягає в тому, що немає в цій сфері сталої чіткої термінології і систематики. Чим ніж для бушкрафта відрізняється від ножа виживання? А від тактичного ножа? Та чи потрібні такі ножі туристу? Заплутатися дуже просто. А розібратися, навпаки - важко.

Складані універсали

В СРСР випускалися спеціалізовані туристичні ножі. Зазвичай це були багатофункціональні складні моделі, що включають в себе власне клинок ножа і відкривачку для консервів. Часто в комплект інструментів входили вилка і ложка. Як бачимо головне завданняґтакого ножа - не дати померти туристу з голоду. Але вже з урахуванням того, що він, швидше за все, не буде полювати на дичину, а принесе їжу з собою, у вигляді консервів, концентратів, круп.

Втім, сучасні багатофункціональні ножі надають своїм власникам куди багатші можливості. І при цьому все так же компактні і зручні. Так що для багатоденного туристичного походу такий ніж дійсно буде корисний. Хоча б навіть в ролі запасного. Та й місця він багато не займе. Гарним прикладом такого ножа може бути Grand Way 60010 (9 в 1).

Бушкрафт - туризм по американські

І все ж, в наш час під терміном "туристичний ніж" прийнято мати на увазі щось більш серйозне. Багато в чому в цьому плані на нас впливають західні традиції. У тих же США вже не перше сторіччя існує поняття "бушкрафт". Цим терміном зазвичай називають життя в умовах дикої природи.

І головна відмінність бушкрафту від туризму, про який ми говорили тут в тому, що мається на увазі куди більша автономність туриста. Наприклад, очікується, що ви будете облаштовувати капітальну тривалу стоянку. Тобто, будете хоча б небагато, але щось будувати.

Також мається на увазі, що ви, хоча б частково, будете харчуватися тим, що здобудете у дикій природі шляхом збирання, риболовлі, полювання.

І, звичайно ж, ніж для всього цього вам знадобиться.

Американці традиційно полюбляють великі та надійні речі. Тому й ножі для туризму по американськи часто бувають доволі масивні. Інколи такий ніж може навіть замінити туристичну сокиру (або буде працювати з ним спільно).

Відповідно до такого ножа і вимоги особливі: він повинен бути міцним і надійним. Бажано, щоб він був фіксованим. Складаному ножеві краще відвести роль компактної "запаски". Фіксований ніж куди краще переносить великі навантаження, він простіше (а значить менше шансів, що він зламається), він куди менш чутливий до бруду, жиру дичини, риб'ячої слизу. Тому, частіше за усе, сучасні бушкрафт ножі мають великий товстий у обусі клинок та міцне руків'я - фултанг.

Хорошим прикладом таких ножів можуть бути Grand Way 2890 LWB або Real Steel Bushcraft zenith FFG-3761.

Європейський погляд

Дещо інший погляд на ніж для туриста чи полювальника склався у Європі. Значне місце у європейській ножовій традиції займають ножі з Північної Європи. Скрізь час, та певні еволюційні зміни, ці ножі породили те, що в наших краях найчастіше називають “фінкою”.

Що таке фінка насправді - зовсім окрема тема, яка ще чекає своїх дослідників. Але точно можно сказати, що нащадків в неї багато, та вони досі різноманітні.

Зустрічаются серед них і такі, які дійсно можуть стати гарними туристичними ножами. На нашу думку, саме ці моделі можуть стати для наших умов оптимальними. Такі ножі не намагаються взяти на себе ту роботу, яку краще зробить сокира. Але дуже добре роблять усе інше. Вони не надто важкі, але зручні та міцні. Добрим прикладом такого насправді універсального інструменту може бути Grand Way, докладніше про який ви можете дізнатися з відео нижче.

Який би ніж ви не обрали в результаті, Grand Way бажає вам вдалої покупки та гарного відпочинку у турпоході, на полюванні або на рибалці! Успіху вам! Та не забувайте взяти ножа з собою!

Джерело - https://grandway.ua