Насіння томатів хорошої якості дозволять вам отримати задовільний урожай, що ідеально підходять для вживання в сирому вигляді і для виробництва консервів. Дізнайтеся все про насіння помідорів і томатів — як вони виглядають, якими методами вони користуються, коли і як їх слід сіяти?

Як виглядають насіння томатів?

Насіння томатів дуже дрібні — вони мають приплющену ниркоподібну форму, довжину 3-4 мм, в середньому до 2,5 мм в ширину і всього 0,3-0,6 мм в товщину. Їх поверхня покрита короткими волосками, через що здалеку вони виглядають зморшкуватими. Їх колір від жовтуватого до світло-коричневого. Маса 1000 насіння томата варіюється в залежності від сорту від 2,7 до 3,3 г, у свою чергу, 1 г містить від 300 до 500 насіння.

Куди та коли сіяти насіння томатів?

У нашому кліматі помідори вирощують тільки з розсади. Насіння висівають в останній декаді березня або в першій декаді квітня на розсадні лотки, в багатошарові або торф'яні горщики. Варто інвестувати в спеціальне проникне насіннєве ложе, вільний від хвороботворних мікроорганізмів. Якщо це неможливо, слід приготувати суміш з раскисленного торфу, подрібненого гною, глини, подрібненої соснової кори і піску, а потім термічно знезаразити її парою. Варто додати в субстрат гідрогель, який значно поліпшить його водомісткість. Викладаємо насіння рядами, розміченими через кожні 5 см, накриваємо шаром субстрату товщиною 0,5 см, потім поливаємо крапельним способом і накриваємо фольгою або склом.

Хоча помідор — це фрукт, він відомий як найпопулярніший овоч в нашій країні. Його гарні ягоди, багаті вітаміном С, бета-каротином, лікопіном і іншими цінними інгредієнтами, вони ідеально підходять для бутербродів, смачні в салатах, також використовуються в соках і є основним інгредієнтом одного з найпопулярніших борщів в Україні. Плоди помідорів мають солодку, соковиту м'якоть червоного кольору або, рідше, малиново-рожевого, жовтого, жовто-оранжевого або зеленого кольору. Вони можуть мати різну форму: від сферичної до серцеподібної, грушоподібної та плескатої, до циліндричної.

Також вони бувають різних розмірів — їх вага коливається від 10-15 г коктейльних сортів до навіть 200-600 г в разі томатів типу «биче серце». Насіння містяться в камерах, по дві або більше в кожному плоді. В середньому в одній ягоді міститься від 200 до 500 насіння, в той час як двокамерні плоди більш рясні й не дуже м'ясисті. Варто знати, що у партенокарпических, тобто самозапильні сортів, плоди, які дозрівають першими, зазвичай повністю без кісточок