Геморой - це венозні судини, які знаходяться в прямій кишці та задньому проході. Вони є у кожного, але в стані загострення вони стають більшими. Як наслідок, геморой починає кровоточити, свербіти та боліти. Цей стан називається гемороїдальною хворобою, якою страждає до 50% дорослих. Однак можна ефективно вилікувати геморой чоловікам, що робиться різними методами.

Як лікувати геморой та який метод найбільш ефективний?

На початкових стадіях гемороїдальну хворобу можна лікувати симптоматично. У таких випадках проводиться домашнє лікування. Може бути корисною сидяча ванна - це трав'яні ванни в теплій воді. Їх роблять з відвару ромашки, кори дуба або рослинної суміші. Варто стежити, щоб температура води не перевищувала 40 градусів Цельсія, оскільки занадто тепла вода може подразнювати задній прохід.

Кубики льоду також можуть стати порятунком для людей, які страждають від геморою. Просто оберніть їх тканиною та промасажуйте хворі місця, щоб полегшити біль. Хороша альтернатива лікування геморою - вологий пакетик чаю, який має заспокійливу та протизапальну дію. Найкращий вибір як для стиснення, так і для споживання - це трав’яний чай на основі полину, кропиви або бузини.

За словами лікаря: проти свербіння та печіння геморою можна боротися, промиваючи хворі місця ватним тампоном, змоченим екстрактом ромашки або алое. Ці рослини мають заспокійливі властивості, тому вони допомагають загоїти роздратовану шкіру.

Однак найважливішим у лікуванні гемороїдальної хвороби є правильна дієта, що ґрунтується на великій кількості овочів та фруктів, а також їжі, багаті білком. Слід пити 2 літри води на день та уникати їжі, яка може спричинити запор. Правильне харчування сприяє нормальному функціонуванню кишечника, а отже дефекація менш болюча і не дратує чутливі ділянки. У людей, які страждають гемороєм, неодмінною частиною повсякденного дня повинні бути також гімнастичні вправи або інтенсивні прогулянки.

Процедурне лікування гемороїдальної хвороби

У разі геморою на будь-якій стадії можуть застосовуватися хірургічні методи лікування. Найпоширенішим є метод Баррона. Ця процедура передбачає розміщення гумового кільця на корені пухлини. В результаті кров до неї не надходить, що призводить до її загибелі та відпадання. Цей процес займає близько 10 хвилин, після чого ви можете продовжувати свою щоденну діяльність, як зазвичай. Іноді ви можете відчувати легкий біль, але він повинен швидко стихати.