Седація закисом азоту - це спосіб мінімізації страху, стресу та болю, які можуть бути пов’язані з відвідуванням стоматолога. Седативний препарат має дуже слабкий знеболюючий ефект, його основна функція - зняти страх. Він популярний завдяки своїй ефективності та безпеці. Завдяки процедурі, запропонованій на сайті stomakvarel.lviv.ua/diti/likuvannya-uvi-sni/ пацієнти відчувають набагато менше стресу, пов’язаного із стоматологією. Лікування уві сні особливо рекомендується дітям старше 3 років.

Закис азоту що це?

Закис азоту - це суміш кисню (O2) та закису азоту (N2O). Наявність кисню є надзвичайно важливо, оскільки використання лише N2O небезпечно для здоров'я та життя. Закис азоту - це безбарвний, негорючий газ з характерним, злегка солодкуватим запахом. Цей газ зазвичай використовують під час:

  • стоматологічних процедур,
  • пологів, у відділеннях невідкладної допомоги,
  • при зміні пов'язок.

Він також є носієм анестезуючих засобів, що застосовуються під загальним наркозом. Закис азоту має знеболюючий ефект та розслаблює тіло, не порушуючи захисних рефлексів. Він мінімально впливає на кровоносну систему та дихальні функції, не заважаючи їх роботі, та може викликати сонливість.

Як це працює?

Під впливом газів пацієнти відчувають приємне запаморочення, вони менше реагують на страх. Пацієнт часто не підозрює про те, що відбувається навколо, і його сприйнятливі здібності значно погіршуються. Він може галюцинувати або легенько заснути.

Газ може викликати у пацієнта ретроградну амнезію. Це означає, що людина взагалі не пам’ятає процедуру, що зазвичай робить її щасливою. Закис азоту скасовує відчуття тяжіння, тому галюцинації та сни в основному пов’язані з польотами, плаванням та левітацією.

Газ дуже швидко діє на організм людини. Ефекти від його введення помітні через кілька хвилин, але вони проходять так само швидко, коли ви припиняєте вдихати газ. Тому пацієнт повинен носити назальну маску протягом всієї процедури, щоб седативний ефект був ефективним.

Закис азоту для лікування зубів

Рекомендується вводити газ, коли пацієнт сильно побоюється лікування зубів, а також людям з нервовою гіперактивністю. Завдяки інгаляційній седації пацієнт не відчуває болю та стресу, пов’язаних із стоматологічною хірургією. Доза газу завжди підбирається індивідуально для пролікованої людини. Суб'єкт може самостійно дихати, говорити, ковтати та кашляти. У той же час він переходить у блаженний стан розслаблення.