Всі знають, що обмінні курси змінюються. Однак що впливає на ці типи змін? Залежні вони від звичайної людини або ці цінності завжди нав'язуються зверху? Ви хочете обміняти валюту перед відпусткою або інвестиціями і боїтеся втратити гроші? Якщо ви дбаєте про вигідний та безпечний обмін валюти, ви потрапили в потрібне місце!

Де безпечно обміняти валюту?

Обміняти гроші можна як в онлайн, так і в стаціонарних обмінних пунктах. Люди, які рідко обмінюють валюту, зазвичай використовують стаціонарні обмінні пункти, побоюючись шахрайства, особливо літні люди, які не довіряють електронним формам управління грошима. Одна з помилок - обмін валюти за кордоном, в місцях, які ми не можемо перевірити. Обміняти гроші найкраще на батьківщині, перед від'їздом - це позбавить від стресу недосвідчених людей. Одним з рекомендованих обмінних пунктів є KIT GROUP, який знаходиться в Ужгороді та працює на ринку багато років. На сайті https://obmin.uzhgorod.ua/huf-uah ви можете перевірити поточний курс угорського форинта. Форинт - це валюта Угорщини, популярного серед українців туристичного напрямку. Обмінний курс форинта на KIT GROUP (як на продаж, так і на покупку) оновлюється щодня. Завдяки цьому ви можете бути впевнені в самої останньої інформації на порталі.

Що впливає на обмінний курс?

Є багато факторів, які впливають на обмінний курс, і хоча мало хто про це знає, майже всі ми робимо свій внесок у зміни. Найбільш важливими причинами постійно мінливих ставок є:

  • Попит - якщо на ринку занадто багато валюти, вона починає дешевшати.
  • Торговий баланс країни - різниця між імпортом і експортом країни.
  • Політика центрального банку - процентні ставки, інфляція, дефляція, валютні резерви і активи НБУ.
  • Валютна торгівля - приватні особи, які отримують вигоду від продажу і покупки валюти.
  • Довгострокові інвестиції - зберігання певної валюти, що має стабільну вартість. Прикладом може служити розміщення ваших заощаджень в швейцарських франках.

І хоча багато хто звинувачує інфляцію в зниженні вартості даної валюти - як бачите, це тільки один з факторів.

Хто встановлює валюту?

Добре, але як визначається вартість валюти? Хто відповідає за індивідуальний обмінний курс? В Україні це здійснюється Національним банком України, який кожен робочий день перевіряє курси обміну євро і долара США з 10 обраних банками, відхиляє екстремальні значення і обчислює середнє значення. Решта валюти розраховуються на основі обмінних курсів євро і долара США. Інформаційні агентства також займаються установкою обмінних курсів, які використовуються, наприклад, в обмінних пунктах онлайн. Найточнішим вважається міжнародний обмін валюти, де курс може змінюватися від секунди до секунди.