Бувають ситуації, коли ремонт робити ще немає сенсу, але хочеться щось змінити, освіжити вигляд приміщень. Існує багато дизайнерських рішень для розв’язання цієї проблеми, і найперше з них – перетяжка меблів. Ця процедура дасть змогу не тільки оновити меблі і весь інтер’єр, а й виправити дрібні недоліки в кріслах і диванах, на які звертаєш увагу, але весь час руки не доходять. 

Переваги перетяжки меблів

Перетяжка меблів передбачає заміну оббивки, ремонт внутрішніх частин, заміну наповнювача (за потреби). Це перевірений спосіб подарувати друге життя улюбленим меблям та оновити дизайн оселі на свій смак.

Рішення реставрувати меблі способом перетяжки має низку переваг:

  1. Бюджетний варіант ремонту. Оновити інтер’єр, купуючи нові м’які меблі до спальні чи вітальні, коштуватиме набагато дорожче, ніж перетягнути старі.

  2. Адаптація кольору оббивки під загальний стиль кімнати: немає потреби замінювати шпалери, штори, декор.

  3. Під час заміни зовнішнього покриття майстер робить і ремонт внутрішніх частин: замінює пружини, які вже не тримають вагу, оновлюють наповнювач, ремонтують ніжки та підлокітники в кріслах тощо.

  4. Збереження раритетних меблів, які стали дорогими через сімейні спогади. Так, реставрація крісла може врятувати улюблену річ і подовжити їй життя на довгі роки.

Перетяжку меблів можна робити і самостійно за наявності певних навичок, але краще доручити цю справу спеціалістам. Останній спосіб заощадить ваш час, кошти і нерви й дасть змогу гарантовано отримати якісний результат.

 

Як роблять перетяжку меблів у майстерні?

У майстерні для реставрації старих меблів процес перетяжки технологічно налагоджений. Оновлення крісел чи зміна дизайну ліжка відбувається у кілька етапів:

  • огляд меблів, встановлення рівня зношеності частин, наповнювача;

  • складання плану робіт;

  • демонтаж меблів – розбирання на частини;

  • ремонт зношених деталей (за потреби);

  • знімання старої оббивки;

  • виготовлення лекал на основі старої оббивки;

  • повна або часткова заміна наповнювача, додавання його в разі необхідності;

  • зшивання частин, збір деталей.

Завдяки цьому річ повністю зберігається, але в оновленому вигляді. Вибравши тканину для оббивки, ви зможете освіжити дизайн оселі, надати приміщенню нових барв, поліпшити експлуатаційні можливості старих меблів.