Піца - популярна страва італійської кухні. Вона відрізняється широким вибором начинок і інгредієнтів. Дана особливість продукту дозволяє вибрати ту піцу на сайті ilmolino.ua, яка підійде саме вам. У цій статті ми розповімо вам цікаві факти про піцу.

1. Найбільша піца в світі

Рекорд поставила піца круглої форми і з'явилася в 1990 року в ПАР в супермаркеті Норвуда. Вона мала такі параметри - діаметр 37.4 метра, вага 12 кг. По-справжньому величезною стала прямокутна піца.

На неї пішло:

  • 320 кг соусу;
  • 9500 коржів;
  • 1815 кг сиру.

Ця піца мала розміри 39х30 метрів. Вона з'явилася в 2005 році в місті Айова-Фоллз штаті Айова (США).

2. Піца як дієта

В історії медицини зареєстрована ситуація, коли молодій людині прописали регулярне вживання піци. Така дієта була необхідна для звуження судин, так як вони у нього були занадто широкими, що створювало проблеми зі здоров'ям.

3. Найдорожча піца у світі

Її приготував шеф-кухар з Італії Ренато Віола. Піца складалася з м'яса омара і лангусти, креветок сиру моцарелли буффало, трьох видів ікри. В якості заправки використовувався елітний коньяк. Вартість піци склала € 8300 при діаметрі 20 см.

4. Найпопулярніший компонент

Пепероні є найпопулярнішим інгредієнтом при приготуванні піци. Це вид гострої салямі італійсько-американського походження. Даний компонент використовується в кожній 3 приготовленій піці.

5. Кожен шостий заклад в США - піцерія

За даними статистики, піцерії становлять найбільший відсоток серед ресторанів громадського харчування в Америці.

6. Де в Америці почали продавати піцу

Першим містом в США, де з'явилася піца, вважається Нью-Йорк. Це пов'язано з великим припливом мігрантів з південного узбережжя Італії. В результаті з'явилося безліч невеликих піцерій.

7. Піца з'явилася як їжа для бідних

Раніше піца позиціонувалася як доступного страви для людей з низьким достатком. А для приготування використовували прості продукти. Піца послужила прототипом сучасної фокаччи, коли коржі з грубого тесту подають з томатами, спеціями та олією.