Бур'яни не дають спати у ночі багатьом фермерам, садівникам, власникам садів і городів. Що робити з небажаними гостями полів і домашніх просторів?

Одним з найбільш ефективних засобів боротьби з цими зловмисниками є так звані тотальні гербіциди — препарати, які знищують всі види небажаних рослин, присутніх в сільськогосподарських культурах, починаючи від трав і закінчуючи видами які більш важко виводяться (амарант, вероніка, віник і ін.).

Тотальні гербіциди - принцип дії

Щоб проаналізувати дію гербіцидів, варто зробити це на конкретному прикладі, наприклад DEFENDA Кушон. Це відомий і популярний гербіцид. Вміщені в ньому активні речовини проникають через листя і надземні пагони, а потім разом з водою досягають кореневої системи, пагонів, бульб і цибулин. Гальмується процес фотосинтезу, вироблення білка і зростання - рослина починає поступово гинути. Спочатку рослина жовтіє і засихає, а згодом гине.

Наскільки швидко працює? Коли видно ефекти дії?

Діє відносно швидко - перші ефекти від використання препарату зазвичай можна помітити вже через сім днів. Однак повне знищення бур'янів відбувається протягом трьох тижнів з дня застосування препарату.

Багато що залежить від погодних умов - висока вологість і температура повітря (в середньому від 12 до 25 C), а також велика кількість сонячних променів підвищують ефективність препарату і прискорюють перераховані вище етапи.

Як і коли використовувати загальні гербіциди?

Загальні гербіциди, іншими словами повні (неселективні) гербіциди, знищують як бур'яни, так і бажані рослини, тому їх використання вимагає особливої обережності. У разі домашніх зелених насаджень ці заходи застосовуються перед посівом насіння (таким чином зводиться до мінімуму ризик пошкодження квітів, трав або вже укороченого газону). Слід пам'ятати про один важливий момент - застосування призупиняє всі садові роботи на деякий час (від двох до чотирьох тижнів).

Гербіцидні препарати, доступні сьогодні на ринку, представлені в декількох різних формах, включаючи гранули, гелі, концентрати та готові до вживання форми. Тип і послідовність агентів визначають спосіб їх застосування. Тому перед тим, як починати будь-які дії, слід уважно прочитати етикетку на упаковці і слідувати вказівкам виробника. Рекомендована доза гербіциду не повинна бути перевищена.

Тотальні гербіциди - безпечні чи ні?

Варто звернути увагу на те, що схвалені протиракові засоби не роблять негативного впливу на навколишнє середовище. Вони не залишаються в грунті і не забруднюють ґрунтові або поверхневі води. Він не впливає на смак і харчову цінність фруктів і овочів. Вони не порушують функціонування екосистеми і не шкодять. Їх нейтралізують бактерії, що живуть у грунті.