Будинок з керамічних блоків – це новинка на будівельному ринку. До нього придивляються, вивчають, оцінюють переваги та недоліки. В той же час цей матеріал встиг завоювати довіру багатьох забудовників і простих користувачів. Не виключено, що незабаром, будинок з керамоблоку зможе скласти конкуренцію добре відомому газобетону.

Чому варто віддати перевагу саме керамоблокам

Багато хто думає, що керамоблок дуже крихкий, однак, насправді, він набагато міцніший за звичайну цеглу. Потрібно мати на увазі, що керамічні блоки схильні до пошкодження при транспортуванні та в процесі укладання, а не тоді, коли стіна вже зведена. За міцністю вони помітно перевершують газоблоки. З керамічних блоків можна будувати будинок у кілька поверхів без додаткового армування.

Переваги керамічних блоків

Окрім міцності, керамоблок має масу інших переваг, на які не можна не звертати уваги:

  • високий рівень звуко- та теплоізоляції – низька теплопровідність означає, що стіни будуть утримувати тепло в будинку в холодний сезон і зберігати прохолоду в теплу пору року; матеріал не потребує утеплення, на відміну від цегли; висока пористість керамоблоків забезпечує не тільки потрібний тепловий баланс в будинку, але і хорошу звукоізоляцію;
  • швидке та комфортне будівництво – для зведення стіни, блоків потрібно менше, ніж цегли, що скорочує час викладки; все тому, що вони більші за розмірами, але легші; система пазів спрощує стиковку, що робить стіну однорідною і знижує ризик появи тріщин;
  • нижча вартість – швидка та легка укладка дозволяє зекономити на праці робочих та пришвидшити процес будівництва;
  • пожежна безпека – керамоблоки не відносяться до горючих матеріалів; при виникненні пожежі, шкідливі для навколишнього середовища речовини не виділяються; матеріал здатний більше, ніж півтори години протистояти відкритому вогню; ця властивість дозволяє використовувати керамоблоки для будівництва будинків з печами і камінами;
  • екологічність – керамоблоки виготовляють з природних матеріалів; в них не містяться шкідливі для здоров'я речовини; блок відноситься до екологічно чистих будматеріалів; капілярна структура керамоблоків забезпечує прекрасний мікроклімат в будинку; капіляри не перешкоджають проникненню в будівлю свіжого повітря, що забезпечує необхідний повітрообмін.

Побудувати будинок з керамічних блоків дешевше, ніж із цегли. Кладка виробляється набагато швидше, наявність гребенів і пазів на керамоблоках позбавляє від необхідності купувати розчин для вертикальних швів, а рифлена поверхня блоків вимагає меншої витрати штукатурки. Плюс до цього легкий матеріал не потребує зведення дорогого та важкого фундаменту.

Термін експлуатації будинку з керамоблоку

Одним із найважливіших питань, яке хвилює багатьох користувачів, є термін експлуатації будинку з керамоблоку. Адже, більшість людей живуть в одному домі все життя, або ж, навіть, залишають його дітям чи внукам. Саме тому, важливо, щоб будівля могла прослужити хоча б 60 років без особливого втручання.

Наявність глини в складі керамоблоку дозволяє служити довго новозведеній будівлі. Керамічний матеріал не піддається впливу вологи, не кришиться і не розколюється, навіть якщо відсиріє. Недарма, саме глиною користувалися предки, які були впевнені в її міцності.

Варто сказати, що будинок з керамоблоку – це вигідна інвестиція. Навіть через багато років, він не втратить своїх властивостей і не впаде в ціні. Продати його можна буде так само, як він коштував на момент будівництва, або, навіть, дорожче.