Перед тим, як починати бігати, варто порадитися з лікарем. Особливо це стосується тих, у кого є серйозні відхилення у здоров'ї (в основному серцево-судинні захворювання). Не варто також починати бігати при загостренні хронічних захворювань.

Пройшовши за посиланням http://novosvit.pp.ua/spodin-igor-lyudina-legenda/, ви зможете отримати декілька порад початківцям бігунам від відомого марафонця Ігоря Сподина!            

Зараз можна знайти багато програм для початківців. Плани не надто відрізняються один від одного: ідея в тому, щоб чергуючи біг з ходьбою поступово вийти на чистий біг, а потім вже нарощувати кілометраж і швидкість.

Головне - не відхилятися від програми в бік збільшення навантажень, не форсувати підготовку, але небажано і пропускати пробіжки.

Часто буває так, що після кількох занять дуже не хочеться виходити на чергове тренування. Відразу знаходиться поважна причина (на вулиці холодно/жарко, йде дощ/яскраве сонце, закололо в боці, інші плани ...) перенести пробіжку на завтра. А завтра знайдеться вже інша причина.

На цьому все і закінчується. Зрозуміло, що потрібна певна сила волі, щоб змусити себе продовжити тренування. Але є багато способів допомогти собі з мотивацією.

Як себе мотивувати?

1. Вести щоденник тренувань. Зараз багато хто веде щоденник в електронному вигляді, у форматі таблиць Excel або за допомогою різних додатків, тієї ж Strava. Це корисно як для мотивації, так і для аналізу в майбутньому. Іноді корисно відкрити щоденник тренувань і порівняти початкове і сьогоднішній стан. Коли видно прогрес, це мотивує продовжувати.

2. Застосовувати різні види тренувань. Сьогодні відрізки, завтра легкий біг, потім темпове тренування, знову легкий біг, можна спробувати спеціальні бігові вправи.

3. Знайти партнера. Непогано якщо ви будете приблизно на одному рівні підготовки. Коли домовився з кимось зустрітися, вже незручно відступати. Крім того, з партнером вдається зробити більш напружене тренування, ніж самостійно. Людина, що біжить поруч, як би підстьобує і не дає розслабитися. При цьому ви, в свою чергу, є мотиватором для нього.