Одним з головних етапів підтримки працездатності кавомашини, є її періодична чистка, яка проводиться за допомогою спеціальних хімічних препаратів. Згодом, мікроелементи, що містяться у воді, осідають на внутрішніх поверхнях резервуара і трубок машини, засмічуючи їх і знижуючи працездатність обладнання, правильно виконана чистка, дозволить вирішити дану проблему.

Для чого проводиться чистка

Накип, що утворюється на стінках трубок системи подачі гарячої води і готової кави, з часом може привести до перегріву обладнання, виходу з ладу помпи, манометра і інших компонентів. Крім того, вона погіршує смакові і ароматичні властивості напою. Крім накипу на поверхнях може утворюватися кавовий наліт, також надає напою додаткову гіркоту і неприємний запах. Якщо Ви хочете позбутися від цих проблем, то потрібно провести чистку і мийку кавомашини відповідно до інструкції до неї. Якщо ж інструкції немає і знайти її не виходить, то розглянемо докладно стандартні методи, способи і засоби очищення.

Що потрібно для процедури

Для проведення процедури краще використовувати спеціальні засоби для чищення, так звані декальцінатори. Зазвичай, вони поставляються в формі спеціальної рідини, яка перед застосуванням розводиться в зазначеному в інструкції обсязі води. При використанні такі кошти забезпечують якісне видалення кальцієвих відкладень з усіх металевих, керамічних поверхонь не пошкоджуючи їх і забезпечуючи дбайливий догляд за полімерними і гумовими ущільнювачами. Більшість виробників кавового обладнання випускають власні професійні склади для їх чистки. Також вони можуть виготовлятися у вигляді водорозчинних таблеток.

Використовувати побутові та підручні засоби, наприклад, лимонну кислоту або оцет не рекомендується. Вони надають агресивний вплив і кавоварка після їх використання може бути зіпсована. Крім того, вони мають різким смаком і запахом, який доведеться довго змивати з поверхонь після чистки.

Як виконується чистка

Стандартна процедура чистки включає в себе кілька наступних етапів:

  • Розведіть декальцінатор з водою в потрібному обсязі;
  • Видаліть кави з контейнера і фільтра;
  • Залийте в бак кавомашини склад, до заповнення;
  • Увімкніть нагрів, після чого злийте 100-150 мл утворилася рідини;
  • Через кожні 5 хвилин зливайте невеликий обсяг рідини в міру того, як будуть розчинятися каліцевие відкладення;
  • Повторіть процедуру ще 2-3 рази, але вже без миючого засобу, зі звичайною водою з-під крана.

Кофемашина після процедури відразу може використовуватися за призначенням.

Звернутися в сервіс або зробити своїми руками

Обслуговування кавових апаратів побутового зразка може проводитися власними силами. Але для чищення професійної техніки краще звертатися до фахівців. Справа в тому, що професійні кавомашини мають складну систему магістралі подачі кави, вимагають використання спеціалізованих засобів, для очищення і більш професійного підходу до проведення процедуру. Періодичність проведення залежить від конкретних умов експлуатації і стану води, в середньому, виконується 1 раз на місяць або квартал.