Раціон людей, що активно займаються фітнесом - це не тільки звичайні продукти, що складають основу меню, а й спеціальні добавки - спортивне харчування. Спортпіт дозволяє досягати поставлених цілей значно швидше, будь то втрата зайвих кілограмів або навпаки, набір м'язової маси. Правильно підібраний комплекс спортивних добавок може допомогти поліпшити силові показники, а ще полегшити відновлення організму після навантажень, зробити тренувальний процес більш комфортним і ефективним.

Спортивне харчування на fitnutrition.ua ви можете придбати дуже вигідно!

Поява спортивного харчування в нашій країні пов'язана з повальним захопленням бодібілдингом на початку 90-х років минулого століття. Індустрія спортпіта була тоді розвинена слабо, а асортимент не міг похвалитися великою кількістю позицій. Атлетам того часу були знайомі в основному тільки протеїнові суміші, крім цього, досить доступні в той період були стероїди.

Поступово культура фітнесу в Україні формувалася, а разом з нею і асортимент спортпіта. Стероїдні препарати штучного походження тепер знаходяться під забороною, але розвиток технологій дозволило створити масу продуктів на натуральній основі - якісних і безпечних. Зараз спортивні добавки мають статус БАДів і продаються в спеціалізованих магазинах.

Існуюче розмаїття спортпіта може ввести в замішання тих, хто ніколи не стикався з ним. Розберемо основні види і з'ясуємо, навіщо потрібні ті чи інші добавки.

Протеїнові суміші

Протеїнові суміші - це додаткове джерело цінного білка, необхідного для розвитку і росту м'язів. За допомогою прийому протеїнового концентрату, легко добрати потрібну добову кількість білка. Зробити це з їжею буває не так просто - на 1 кілограм ваги чоловік повинен вживати 2-3 грами білка, жінка - 1-2 грами. Крім того, норма білка варіюється в залежності від тренувального циклу і поставлених цілей: набрати масу, схуднути або стати рельєфніше.

Білок, що міститься в протеїновому концентраті, швидко і легко засвоюється організмом. Він може мати як тваринне, так і рослинне походження, для переробки використовують молочну сироватку, яйця, сою, нут та ін.

Гейнер

Гейнер - це живильне добавка, до складу якої входять вуглеводи і білки в різному співвідношенні. Гейнер показаний спортсменам, охочим набрати м'язову масу. Присутність вуглеводів відрізняє Гейнер від протеїнових сумішей, тому для тих, хто має схильність до зайвої ваги, він не підійде. У гейнери додають різноманітні корисні речовини - ензими, вітаміни, мінерали. Прийом гейнера дає підживлення організму, допомагає прискорити процес формування м'язів тим, хто відноситься до ектоморфному типу статури або не може харчуватися за графіком протягом дня.