Держава не встановила ГОСТ, який зобов'язував би усіх виробників слідувати одному із затверджених планів, в іншому випадку на вітчизняному ринку було б набагато менше неякісної продукції. Наявність стандарту також дозволило б споживачеві знати більше про те, що слід враховувати сумлінному постачальнику при виготовленні пам'ятників, і про що не можна забувати, оформляючи замовлення.

Якщо ви бажаєте замовити гранітний пам'ятник, то у такому разі вам варто перейти на сайт компанії memory.com.ua, та ознайомитися з умовами замовлення!

Важливі аспекти, які потрібно враховувати при замовленні гранітних пам'ятників

Матеріал

Від нього залежить і зовнішній вигляд, і стійкість готового виробу до низьких або високих температур. Якщо використовувати композитні матеріали на основі крихти граніту або мармуру, пам'ятник буде недовговічним, і в кращому випадку він «протримається» всього 20 років. Натуральний граніт буде надійно стояти як мінімум кілька десятків років.

Виробник

Найкраще відмовитися від послуг компаній-посередників з мінімальним асортиментом, і зробити вибір на користь компаній, що займаються не тільки створенням, а й усім, що пов'язане з оформленням монументів. Купити монумент найкраще саме у виробника - тоді для клієнта буде доступний весь комплекс послуг за низькими цінами. Також можна замовити виготовлення надгробки за індивідуальним проектом.

Якість роботи

При виготовленні пам'ятника потрібно враховувати якість і зовнішній вигляд зображень. Потрібно щоб при погляді на гранітну поверхню близькі померлого відразу ж його впізнавали. Помилок бути не повинно, інакше поверхню доведеться піддати повторній шліфовці, а потім знову відполірувати, і нанести зображення відразу.

Уникайте переробок

Перед початком виготовлення потрібно заздалегідь обміркувати, що саме має бути на пам'ятнику, вибрати шрифт, правильну епітафію і відповідні зображення. Краще обговорити питання з усіма родичами так, щоб потім не виникло непорозумінь. В іншому випадку, якщо роботи по виготовленню надгробки вже почалися, виправити що-небудь буде проблематично.

При установці пам'ятника потрібно врахувати:

  • Якщо установка ведеться вперше, потрібно отримати дозвіл у цвинтарної адміністрації.
  • Установку можна зробити самостійно, але для цього також потрібен дозвіл.
  • Роботи проводяться виключно в теплий період з травня по жовтень.