Шурупи відомі як професіоналам, так і домашнім майстрам через їх простоту установки. Вони використовуються в елементах з дерева та сировини на основі деревини, а також металевих деталях та інших матеріалах. Їх класифікація залежить від візуальних особливостей, що відповідають способу їх використання.

Характеристика сировини, виконання та використання

Загальною рисою гвинтів є прорізна головка і хвостовик з різьбленням. Деякі шурупи (ціна) призначені переважно для дерева, можуть мати конічну головку. Шурупи з такою формою головки використовуються не тільки для стикування дерев’яних елементів, але і там, де гвинт не повинен виступати над поверхнею матеріалу, він також зустрічається при фіксації петель. Болти з конічною головкою успішно використовуються в меблевій промисловості. Шурупи з плоскою поверхнею головки краще затягують прикріплені елементи. Шурупи з шестигранною головкою добре працюють при складанні великих елементів, тому вони часто зустрічаються в механіці.

З точки зору використання, типи розрізів є значними:

1. Шурупи з прямою щілиною - використовуються рідко. Під час затягування покриття головка гвинта випадково пошкоджується.

2. Шестигранні шурупи - адаптовані до шестигранних ключів і ключів TORX, вони характеризуються силою затягування, тому їх застосовують у разі з'єднання твердих матеріалів.

Довжина та діаметр шпинделя вказані в міліметрах. У випадку гвинтів, де різьба не займає всю довжину, це також товщина гладкого хвостовика. Довжина гвинтів - це значення, виміряні від кінця нитки до поверхні матеріалу, в який вона була вкручена, тому вона має певні залежності від типу головки.

У деяких випадках вимірюють довжину:

  • потайні шурупи - до кінця головки,

  • шурупи з циліндричною або шестигранною головкою - поки вал не з'єднається з головкою гвинта,

  • шурупи з опуклою потайною головкою - в місці, де закінчується конус і починаються виступи.

Відмінності між гвинтами також різняться за кроком та глибиною різьби, наприклад, шурупи для дерева мають досить глибоку різьбу, а також високий крок, тоді як металеві гвинти мають неглибоку різьбу та малий крок.

Дерево все ще є незамінним матеріалом у будівельній галузі, а також у меблевій промисловості, незважаючи на розвиток технологій. З’єднання дерев’яних елементів за допомогою шурупів повинно виконуватися таким чином, щоб між елементами не було щілин, а з'єднання були міцними.